Wielokilometrowe korki utrudniały Polakom powroty ze świątecznego weekendu. Tłok na trasach w całym kraju panował już od piątku. Ruch na drogach monitorowaliśmy w ramach akcji Bezpieczny Powrót z RMF FM i TVP Info. Przekazywaliśmy na bieżąco informacje o wypadkach i radziliśmy, których miejsc lepiej unikać.

Taka była niedziela na drogach - zobacz zapis naszej relacji na żywo!

Przez cały świąteczny weekend Gorąca Linia RMF FM była do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekaliśmy na informacje od Was, zdjęcia i filmy. Towarzyszyliśmy Wam w podróżach po kraju. Podpowiadaliśmy, jak łatwo i komfortowo dojechać w okolice cmentarzy, które trasy omijać ze względu na korki, remonty i wypadki. Tych ostatnich niestety nie brakowało. W niedzielę rano policja podała, że od piątku w 146 wypadkach zginęło 15 osób, a rannych zostało blisko 200.

Po pijaku i po narkotykach za kółkiem

Jak co roku na drogach nie brakowało nieodpowiedzialnych kierowców. W niedzielę w samej stolicy złapano 7 osób, które pijane wsiadły za kółko. Z kolei w Gdańsku podczas rutynowej kontroli policja ujęto 18-latka, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Dodatkowo okazało się, że młody mężczyzna... nie posiada prawa jazdy.

Wspólna akcja RMF FM i TVP Info

Bezpieczny Powrót był wspólną akcją realizowaną przez RMF FM i TVP Info. Informacje z dróg podawaliśmy na bieżąco w Faktach RMF FM, specjalnych serwisach drogowych i na antenie TVP Info. Reporterzy naszych stacji razem relacjonowali najważniejsze wydarzenia, ostrzegali i doradzali, jak bezpiecznie dojechać do celu. Byliśmy na trasach dojazdowych do największych polskich miast i w okolicach nekropoli.