W ostatnim dniu świątecznego weekendu towarzyszyliśmy Wam w trasie i podpowiadaliśmy, jak sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu. Najświeższe informacje z polskich dróg mogliście śledzić na bieżąco na antenach RMF FM i TVP Info oraz w naszej relacji na żywo. Dziękujemy, że byliście z nami.

21:47 Zamykamy naszą relację. Dziękujemy, że byliście z nami.

21:43 Wypadek na A2 na wysokości miejscowości Choszczówka Dębska (woj. mazowieckie). Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z łosiem. 1 osoba została ranna.

21:25 Na rondzie w Kołbieli na Mazowszu jest nasz wóz satelitarny i Magdalena Gawlik. Wciąż w kierunku stolicy jedzie jeszcze bardzo dużo samochodów, ale to odczuwa się tylko miedzy odcinkami drogi ekspresowej i w Rykach, gdzie chwile stoi się ma światłach. W kilku miejscach robi sie mgliście - trzeba uważać!

21:20 Powoli pustoszeją śląskie drogi - informuje Anna Kropaczek. Na ulicach Katowic, podobnie jak w całym regionie ruch jest już w tej chwili niewielki.

21:17 Utrudnienie na "jedynce" w okolicach Woli Rokszyckiej w Łódzkiem. Osobówka wpadła tam do rowu, 5 osób została rannych.

20:34 10 kolizji, 1 wypadek, 1 osoba ranna, 7 złapanych pijanych kierowców - takie wstępne podsumowanie niedzieli w stolicy przedstawia na antenie TVP Info nasz dziennikarz Krzysztof Berenda. 

20:31 Od dobrej godziny na szczecińskich drogach prawie pusto - informuje nasza dziennikarka Aneta Łuczkowska. Otwarta dla samochodów została ulica Ku Słońcu przy Cmentarzu Centralnym. Policja ocenia świąteczny weekend jako spokojny.

20:26 Jak wygląda sytuacja w Małopolsce? Ciągle zablokowana jest A4 na wysokości Bochni, gdzie zderzyły się 3 samochody, a 1osoba została ranna. Korek w stronę Krakowa ma już 5 kilometrów długości.

20:19 W Lublinie jeszcze spory ruch w okolicach Majdanka, choć zdecydowanie zaczyna się poprawiać. Nieco więcej samochodów w okolicach ronda pod Zamkiem, jak również ulicy Unickiej. Wszystkie wyjazdy z Lublina są drożne.

20:17 Duży ruch wciąż na dolnośląskim odcinku A4, szczególnie w kierunku Zgorzelca - ostrzega nasz reporter Bartłomiej Paulus. Na bramkach zatorów nie ma, podobnie na trasach wylotowych z Wrocławia. Zdecydowanie mniej jest też aut na drogach przy wrocławskich cmentarzach.

19:55 Nawet godzinę można stracić na krajowej siódemce na Pomorzu, na dojeździe do Gdańska. Stać trzeba już mniej więcej na wysokości miejscowości Kmiecin. Wyłączone zostały już światła w Dworku, co ma ułatwiać przejazd. Na kolejnym skrzyżowaniu z sygnalizacją - w Cedrach  - światła jednak działają i to na pewno wydłuża czas przejazdu. Mniej więcej kwadrans trzeba także spędzić w korku przed bramki na autostradzie A1, na wylocie w kierunku Gdańska. 

19:53 W Gdańsku podczas rutynowej kontroli policja zatrzymała 18-latka, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków - informuje nasz reporter Kuba Kaługa. Dodatkowo okazało się, że młody mężczyzna... nie posiada prawa jazdy.

19:50 Sznury aut i mgła - tak wyglądają główne trasy na zachodzie Polski - informuje Adam Górczewski.

19:36 Coraz spokojniej na drogach wjazdowych do Warszawy - melduje nasz stołeczny reporter Krzysztof Berenda. Korki powoli stają się wyjątkiem, ale jest kilka niebezpiecznych sytuacji. To np. spowolnienie ruchu na autostradzie A2. Tuż przed Pruszkowem wydarzyła się mała kolizja. Wszystkie pasy są drożne, ale kierowcy zwalniają, żeby sobie popatrzeć i stąd niewielki korek. Chwilę trzeba postać także na wjeździe przez Janki od południa i w Kołbieli od południowego wschodu. Gęsto jest także w Markach i na okolicznych bocznych drogach, zwłaszcza w okolicach Ząbek i Zielonki.

19:30 Drogi województwa śląskiego patroluje Anna Kropaczek. Jak informuje nasza reporterka, kierowcy mogą  napotkać na utrudnienia na krajowej 52 w Kozach na Podbeskidziu. To trasa między Bielskiem a Krakowem. Zderzyły się tam 3 samochody. Na pozostałych drogach przelotowych ruch jest umiarkowany. Od północy w Śląskiem doszło do 4 wypadków i 70 kolizji.

19:10 Artur Adamczak i Adam Górczewski przed cmentarzem na poznańskim Miłostowie. Jak informują nasi dziennikarze, sytuacja na drogach regionu jest spokojna, a ruch w większości miejsc odbywa się płynnie.

18:54 Przy warszawskich cmentarzach samochodów coraz mniej, ale policja wciąż kieruje ruchem. Wciąż ciasno jest na trasach wlotowych do stolicy - swoje trzeba odstać w Łomiankach i Markach. W Kołbieli na powracających do stolicy z Lublina czeka zaskakująco mały korek.

18:51 12-kilometrowy korek na autostradzie A4 od Bochni w kierunku Krakowa. W trzech miejscach zderzyło się w sumie 8 samochodów. Jak ominąć korek? Najlepiej zjechać z A4 w Brzesku, starą trasą dojechać do Wieliczki i dopiero tam wrócić na obwodnicę Krakowa.

18:43 Krajowa "siedemnastka" przy wjeździe do Lublina i nasza żółto-niebieska ekipa.

18:38 Wzmożony ruch na trasach wjazdowych do Szczecina. Miejsca, w których utworzyły się korki to: szosa Stargardzka i Zwierzyniecka, korkuje się na światłach. Kto przejedzie na czerwonym świetle, będzie mieć do czynienia z drogówką. Patrol ustawił się tuż za skrzyżowaniem. Ciasno też w Podjuchach od zjazdu z autostrady A6, chociaż na Granitowej już luźniej. Kolejna zła wiadomość - wraca mgła. Uważajcie!

18:15 Nie najlepsze informacje dla kierowców zmierzających do Trójmiasta od strony Warszawy. Jak donosi Tomasz Sieliwończyk z TVP Info, w miejscowości Cedry postoją oni na krajowej "siódemce". Niewielkie korki są też w Żukowie - tam krzyżują się drogi z Kartuzy i Kościerzyny.

18:12 Wypadek na małopolskim odcinku A4. W okolicy Targowiska zderzyły się dwie osobówki. Zablokowany jest pas w kierunku Krakowa. Na jezdnię wyciekł olej.

18:08 W Lublinie największe problemy komunikacyjne są w okolicach cmentarza na Majdanku - informuje Krzysztof Kot. Policja apeluje o zostawianie aut w domu i korzystanie z komunikacji miejskiej. 

18:04 Dolnośląskim odcinkiem A4 jedzie się bez problemów - informuje nasz reporter Bartłomiej Paulus. Niewielkie korki tylko na wjazdach i wyjazdach z autostrady. W samym Wrocławiu kilkusetmetrowy zator na Klecińskiej i Hallera. Spory ruch na drogach wylotowych.

18:02 Jedziecie przez woj. świętokrzyskie - uważajcie. Zablokowana jest DK 74 po wypadku w miejscowości Smyków. Osobówka zderzyła się tam z ciężarówką, 2 osoby zostały ranne.

18:00 Sznur aut na krajowej drodze nr 28 w Mszanie Dolnej od strony Limanowej - informuje nasz dziennikarz Maciej Grzyb.

17:56 Paweł Szot i Tomasz Skory w Raszynie - zbierają informacje o sytuacji na drogach Mazowsza. Jak mówią, jest lepiej niż można by się spodziewać, choć samochodów na trasach do stolicy nie brakuje.

17:47 Wypadek na "piątce" w okolicy miejscowości Korzeńsko (woj. dolnośląskie). Osobówka zderzyła się tam z ciężarówką, jedna osoba została ranna. Ruch odbywa się wahadłowo.

17:36 Spokojna jazda w zachodniej Polsce - informuje nasz reporter Adam Górczewski. Lubuskie drogi, tak jak wczoraj, są przejezdne. Pod cmentarzami ruch maleje. Podobnie w Wielkopolsce. W samym Poznaniu na skrzyżowaniu Głogowskiej i Fabianowa zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala, ale nie ma utrudnień na Głogowskiej, czyli trasie wylotowej w stronę Wrocławia.

17:25 Stopniowo zmniejsza się zainteresowanie liniami cmentarnymi w Warszawie - informuje stołeczny ZTM. Autobusowe linie cmentarne kursują dziś do godziny 18. Wyjątkiem są linie C11, C12 i C90, które będą jeździć aż do 20.

17:22 Utrudnienia na A1 w okolicy kujawsko-pomorskiego węzła Turzno. Zapaliło się tam auto osobowe. Na razie nie ma informacji o poszkodowanych. Zablokowany został prawy pas jezdni w kierunku Gdańska.

17:20 Coraz większe korki na drogach wlotowych do Warszawy - ostrzega Krzysztof Berenda. Od strony miejscowości Zakręt coraz większe korki. W Kołbieli grozi wam dwugodzinny postój. Tłoczono także w Kałuszynie, Zielonce, Ząbkach i w Markach. Blokuje się także wjazd "siódemką" w Łomiankach, a na południu - Janki i Raszyn.

17:16 Długi sznur samochodów otacza rondo w Strykowie, gdzie zbiegają się drogi krajowe numer: 1, 14 i 71 oraz wyjazd w stronę autostrad. W tym newralgicznym miejscu w Łódzkiem jest dziennikarka TVP Info - Magdalena Kamińska. Jak informuje, z każdą chwilą ruch jest coraz większy. Kierowcy, którzy wjeżdżają na rondo od strony Brzezin i Strykowa, muszą poczekać w korku, podobnie ci, którzy wjeżdżają od strony autostrady A2.

17:09 Drogi w województwie śląskim patroluje Anna Kropaczek. Korkuje się krajowa "jedynka" w Siewierzu. To trasa prowadząca ze Śląska do Warszawy. Na pozostałych trasach ruch wzmożony, ale samochody jadą płynnie. Bez problemu przejechać można przez punkty poboru opłat na A 4: zarówno w Mysłowicach, jak i Gliwicach.

16:50 15 minut trzeba stać na bramkach na zjeździe z autostrady A1 w kierunku Gdańska - podaje nasz trójmiejski reporter, Kuba Kaługa.

16:36 Sznur samochodów ciągnie z kierunku Lublina. Tak wygląda skrzyżowanie dróg krajowych nr 17 i 48 w Moszczance.

16:33 - Wypadek na obwodnicy Mrągowa. Zderzyły się tam dwa auta osobowe, 4 osoby zostały ranne. Ruch odbywa się wahadłowo.

16:25 Aut na głównych trasach Pomorza powoli zaczyna przybywać. Jest spory korek na krajowej siódemce - od Nowego Dworu Gdańskiego żółwim tempem jedzie się do Południowej obwodnicy  Gdańska.

16:18 Na zachodniopomorskich drogach nie jest źle, ale policjanci apelują, by nie odkładać powrotów na ostatnią chwilę. Wieczorem ma pojawić się mgła.

16:16 Śląscy policjanci od północy zatrzymali 28 nietrzeźwych kierowców - informuje Anna Kropaczek.

16:14 Nasze radiowo-telewizyjne patrole na posterunku.

16:05 Jak wygląda ruch w Rykach? Takie zdjęcie dostaliśmy od naszych dziennikarzy.

16:02 Zwiększa się ruch na ul. Marymonckiej, Słowackiego, ks. Popiełuszki i w al. Jana Pawła II - podaje warszawski ZTM.

15:50 W Rykach jest nasza dziennikarka Magdalena Gawlik. Jak donosi, do Warszawy jedzie praktycznie nieprzerwany sznur samochodów. W Gończycach na skrzyżowaniu z droga 807 sygnalizacja świetlna jest wyłączona i policja kieruje ruchem. Ale i tak od Lublina stoi się w kilometrowym korku.

15:42 3 kilometry przed Kołbielą jadąc od strony Mińska Mazowieckiego utknęła nasza słuchaczka Ania: Stoimy w korku około 20 minut, jest sporo tirów, przede wszystkim zagranicznych - powiedział.

15:30 Kilometrowy korek na końcu obwodnicy Garwolina - alarmuje nasza dziennikarka Magdalena Gawlik.

15:24 Bardzo zwiększył się ruch na ulicach Łodzi - donosi nasza reporterka Agnieszka Wyderka. Największy tłok jest przy wjeździe do miasta drogą krajową nr 72 od strony Warszawy. Kierowcy zaparkowali auta wszędzie, gdzie tylko się dało, a wyjeżdżający z przycmentarnych parkingów blokują płynność ruchu. Jedzcie wyjątkowo ostrożnie i powoli.

15:21 Wypadek na krajowej "dwudziestce" na Pomorzu. W miejscowości Tuchomie zderzyły się dwie osobówki. Jedna osoba została ranna. Wprowadzono ruch wahadłowy.

15:15 W Katowicach w tej chwili uważać trzeba w okolicach cmentarzy, bo tam właśnie ruch wciąż  jest największy. Przy cmentarzu przy ul. Brackiej mimo dużej liczby samochodów, nie ma problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego. Na głównych trasach jedzie się płynnie. Jedynie na bramkach na autostradzie A4 w Gliwicach w kierunku Wrocławia trzeba postać, ale też niezbyt długo, ok. 3-4 minut.

15:11 Coraz tłoczniej na drogach wjazdowych do Warszawy. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość w miejscowości Zakręt w cierpliwość. Tłoczno jest zwłaszcza na drodze z Lubina. Natomiast drugi tutejszy wlot - od strony Siedlec - jest znacznie spokojniejszy.

Korków spodziewajcie się także wjeżdżając do Warszawy od strony Marek, czyli krajową "8" z Białegostoku. Ruch jest spowolniony także w Górze Kalwarii i tradycyjnie w Raszynie i Piasecznie. Największych korków policjanci spodziewają się po godzinie 17.

15:02 Wypadek na DK 10 w Nakle Nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie). Zderzyły się tam 3 osobówki, 2 osoby zostały ranne. Ruch odbywa się wahadłowo.

14:50 Wjazd do Warszawy od strony Terespola i Lublina. Ruch powoli się zagęszcza- informuje nasza dziennikarka Magdalena Gawlik. Zobaczcie to na filmie!

14:40 Nasi dziennikarze na posterunku w Gdańsku. Jak donoszą, jest spokojnie, choć niektórym puszczają nerwy - służby musiały rozdzielić dwóch kierowców, którzy... wdali się w bójkę.

14:33 Utrudnienie na DK 42 w pobliżu m. Strzelce Małe (woj. łódzkie) - zderzyły się tam dwie osobówki, jedna osoba została ranna. Ruch odbywa się wahadłowo.

14:30 Na Młocinach ruch jest dość duży. #BUS cmentarne kursują sprawnie - podaje warszawski Zarząd Transportu Miejskiego. 

14:26 Na warszawskim odcinku krajowej dwójki jest Magdalena Gawlik. Podkreśla, że na razie po stolicy jeździ się bardzo dobrze. Do tej pory policjanci odnotowali kilka niegroźnych stłuczek i złapali 5 nietrzeźwych kierowców.

14:24 Na razie ruch na drogach Małopolski nie jest zbyt duży - informuje nasz dziennikarz Maciej Pałahicki. Nie trzeba obawiać się korków. Pogoda jest piękna, a jezdnia sucha, więc jedzie się znakomicie. Większy ruch jest tylko w rejonie cmentarzy.

14:22 Złe wiadomości z dróg północno-wschodniej Polski - ostrzega Piotr Bułakowski. Na drodze powiatowej między Piszem, a miejscowością Pogobie Średnie samochód osobowy uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Kierowca niestety zginął na miejscu. Według świadków wypadku auto jechało za szybko i po wyjściu z zakrętu wpadło w poślizg. Warunki drogowe są dobre, kierowcy więc chętniej dodają gazu. Policjanci apelują o rozwagę.

14:20 Rozpoczynamy niedzielną odsłonę raportu z polskich dróg. Na początek przypominamy doskonale Wam znany numer i adres e-mail. Czekamy na Wasze zgłoszenia. Twórzcie tę relację razem z nami!

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.