Przez całą sobotę towarzyszyliśmy Wam w świątecznych podróżach. Nasi dziennikarze na bieżąco monitorowali sytuację na drogach i ostrzegali Was, gdzie tworzą się korki, na których trasach są utrudnienia i wypadki. Dziękujemy, że byliście z nami! Na kolejne relacje z polskich dróg zapraszamy w niedzielę.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

21:40 Zamykamy naszą relację. Dziękujemy za wszystkie telefony, SMS-y i e-maile. Pamiętajcie, że nasza akcja będzie trwać również w niedzielę. Śledźcie Fakty RMF FM i specjalne raporty drogowe na naszej antenie, a także serwisy w TVP Info.

21:30 8 wypadków i 11 rannych - to bilans soboty na Małopolskich drogach. Jak donosi nasz dziennikarz Maciej Pałahicki, wielu kierowców wsiadło za kierownicę po alkoholu. Często zdarzało się też, że zmotoryzowani jechali na pamięć, nie zwracając uwagi na znaki i świąteczną organizację ruchu.

21:04 Utrudnienie na A2 między węzłem Łódź Północ a węzłem Łowicz. W łódzkim Niesułkowie samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne. Zablokowany jest lewy pas w kierunku na Warszawę

20:42 Dla takich widoków wiele osób jeszcze teraz wybiera się na cmentarze. Te zdjęcia nasz reporter zrobił na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie.

20:37 Ruch wokół łódzkich cmentarzy zdecydowanie się zmniejszył, gdy porównać go z godzinami porannymi to popołudniowymi. Miejsce do parkowania da się znaleźć - choć oczywiście nie od razu. Najdłużej trzeba szukać wokół największego łódzkiego cmentarza Na Dołach. Nieco lepiej jest w rejonie cmentarza przy ul. Ogrodowej.

20:34 Na drogach przy wrocławskich cmentarzach wciąż spory ruch - informuje Bartłomiej Paulus. Najwolniej jedzie się w okolicach nekropolii przy ulicy Grabiszyńskiej. Bez większych problemów można dojechać do cmentarza przy ulicy Osobowickiej. Na miejscu jest policja, która w razie korków kieruje ruchem.

20:30 Drogowcy odblokowali drogę krajową 44 w Oświęcimiu. Po zderzeniu dwóch samochodów przejazd był tam wstrzymany przez prawie półtorej godziny - informuje Maciej Grzyb. Jak donosi nasz reporter, trudno wydostać się teraz z Krakowa w stronę Kielc. Aleja 29 Listopada blokuje się już od ul. Opolskiej. Niewielki korek jest także przy bramkach poboru opłat w Balicach.

19:39 Wbrew oczekiwaniom służb, na drogach województwa zachodniopomorskiego jest wyjątkowo spokojnie. Ruch w większości miejsc jest płynny - mówi nam Sebastian Napieraj z TVP Info.

19:20 Wyjątkowy spokój na drogach w Śląskiem - informuje nasz dziennikarz Marcin Buczek. Ulice i parkingi przy cmentarzach powoli pustoszeją. Ale policjanci nadal pilnują tych miejsc - tak jest np. w Katowicach przed cmentarzem przy Sienkiewicza i Murckowskiej.

18:29 Jedna osoba ranna w Otmuchowie na Opolszczyźnie. Na DK 46 z Nysy do Złotego Stoku zderzyły się dwa auta. Ruch odbywa się wahadłowo.

18:26 Wiele osób dopiero teraz wybiera się na cmentarze, by zobaczyć nekropolie rozświetlone blaskiem tysięcy zniczy. Zobaczcie, jak to wygląda na Cmentarzu Północnym w Warszawie:

18:22 Na trasie Nowa Sól - Bytom Odrzański - to południe województwa lubuskiego - ruch odbywa się wahadłowo po tym, jak samochód wjechał w słup. Autem kierowała kobieta w ciąży, którą zabrano do szpitala.

18:00 - Wypadek na krajowej drodze nr 58. w Kaliszkach (woj. warmińsko - mazurskie). Zderzyły się tam 2 auta osobowe i rowerzysta. 1 osoba jest ranna, wprowadzono ruch wahadłowy

17:47 Policja w dalszym ciągu kieruje ruchem przy olsztyńskich cmentarzach. Jeżeli planujecie wieczorny spacer wśród grobów nie będziecie mieli jednak problemów z dojazdem do nekropolii - informuje nasz dziennikarz Piotr Bułakowski.

17:37 Ruch wokół cmentarzy w Łodzi obserwuje dla nas dziennikarka TVP Info Katarzyna Majewska. Wydaje się, że poskutkowały apele do łodzian, aby korzystali z komunikacji miejskiej - informuje.

17:21 Przejezdna jest już krajowa "ósemka" po zderzeniu dwóch aut między Wrocławiem a Kłodzkiem - donosi Bartłomiej Paulus. Na A4 również spokojnie. Przez bramki w obu kierunkach auta przejeżdżają płynnie. Nie ma problemów z wyjazdem z Wrocławia. W centrum miasta uważajcie na korki na Hallera przy Grabiszyńskiej.

17:00 Ruch wokół szczecińskich cmentarzy uspokoił się. Zachodniopomorska policja nie odnotowała dziś poważniejszych zdarzeń. Rozładował się korek na Milczańskiej, gdzie można zaparkować przy dwóch centrach handlowych. Płynnie jedzie się już przez Pyrzyce. Poprawiła się też pogoda - zniknęła utrzymująca się od rana mgła. Policjanci z jednej strony podkreślają, że Wszystkich Świętych przebiega bardzo spokojnie, ale szykują się na wieczorny szczyt. Wiele osób na groby wybierze się dopiero po zmroku.

16:43 Jak wygląda sytuacja na węźle murckowskim autostrady A4 w Katowicach? Zobaczcie film.

16:35 Wypadek na krajowej drodze nr 44 - to trasa Kraków-Oświęcim. W okolicy Oświęcimia zderzyły się tam 2 auta osobowe. 2 osoby są ranne. Droga może być zablokowana do godz. 18.

16:25 Spokojnie na drogach północnego wschodu - informuje Piotr Bułakowski. W Białymstoku ruch na drogach dojazdowych do cmentarzy stał się na tyle płynny, że postanowiono zrezygnować z policjantów na skrzyżowaniach i uruchomiono sygnalizację świetlną. Mniej samochodów jest też na Alei Wojska Polskiego w Olsztynie, czyli drodze dojazdowej do największego cmentarza w Dywitach.

16:05 Na szczecińskim Cmentarzu Centralnym można spotkać patrole policji konnej. Do jednego z nich przyłączyła się nasza dziennikarka Aneta Łuczkowska.

16:01 Dobra informacja dla mieszkańców Warszawy: "Obecnie nie występują utrudnienia w ruchu autobusów linii cmentarnych. Ruch odbywa się płynnie".

15:54 Paraliżu na wrocławskich drogach nie ma, ale kierowcy jadący w okolice cmentarzy muszą spędzić w korkach kilkanaście minut - informuje nasz reporter Bartłomiej Paulus. Najgorzej sytuacja wygląda na drogach dojazdowych do cmentarza przy ulicy Grabiszyńskiej. W korku stoją auta na Hallera i Klecińskiej. Do tego cmentarza najszybciej można dojechać od strony centrum. Sporo aut też w okolicach nekropolii przy Osobowickiej. Samochody wjeżdżające na parkingi jadą bardzo wolno, ale bez dużych korków.

15:50 Nasza dziennikarka Magdalena Gawlik na posterunku w mazowieckim Zakręcie. Jak widać na zdjęciach, tłoku na trasie nie ma.

15:45 Jak informuje nasza dziennikarka Magdalena Gawlik, do godz. 15 w Warszawie doszło do 12 kolizji i dwóch wypadków - jeden z nich był śmiertelny. Policja złapała 8 pijanych kierowców. Przy cmentarzach wciąż jest tłoczno, ale ruch jest mniejszy niż przed południem.

15:39 Katarzyna Majewska i Agnieszka Wyderka przy Starym Cmentarzu w Łodzi. Sytuacja na ulicach miasta jest spokojna - doszło tylko do kilkunastu niegroźnych kolizji. Większe utrudnienia są na drogach wojewódzkich. W miejscowości Zaosie trwa remont, trasa jest zwężona i prędkość ograniczono do 40 km/h. Podobnych utrudnień trzeba się spodziewać w Kwiatkowicach. 

15:32 "W rejonie cmentarza Bródnowskiego spokojniej. Informatorzy są na miejscu" - podaje warszawski ZTM.

15:20 Po pościgu złapano 21-latka, który potrącił policjantkę kierującą ruchem na ulicy Wawrzyszewskiej w Warszawie. Okazało się, że miał 2,5 promila w organizmie.

15:16 Śmiertelny wypadek w Zielonce pod Warszawą - informuje Magdalena Gawlik. Kierowca w czasie wyprzedzania stracił panowanie nad samochodem, dachował i uderzył w drzewo. 73-letnia pasażerka zmarła na miejscu, a mężczyzna trafił do szpitala.

15:13 Policja szuka kierowcy, który uciekł po spowodowaniu kolizji w Myszkowie w Śląskiem. Do stłuczki doszło w pobliżu cmentarza - informuje nasz dziennikarz Marcin Buczek.

15:08 Nasz dziennikarz Paweł Balinowski na posterunku w Warszawie. Pamiętajcie, że najważniejsze informacje z polskich dróg znajdziecie nie tylko w Faktach RMF FM, ale też w specjalnych serwisach drogowych i na antenie TVP Info.

15:05 3 osoby zostały ranne w czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 8 w Nowej Wsi Niemczyńskiej na Dolnym Śląsku - donosi nasz dziennikarz Bartek Paulus. Droga jest zablokowana. Dwoma autami podróżowało w sumie 9 osób, w tym 3 dzieci.

14:52 "Spokojniej już na pl. Narutowicza. #BUS cmentarne odjeżdżają nadal z wysoką częstotl. z zajętymi miejscami siedzącymi" - czytamy na Twitterze Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

14:42 Wypadek na krajowej "piątce" w miejscowości Sobiejuchy (woj. kujawsko-pomorskie). Zderzyły się tam 2 osobówki, 1 osoba ranna. Droga jest zablokowana.

14:30 Na Zachodnim Pomorzu duży ruch. Aneta Łuczkowska ostrzega, że kilka miejsc lepiej jednak omijać. Kompletnie zakorkowane są Pyrzyce. W Szczecinie korek jest na Milczańskiej - stoją w nim kierowcy, którzy chcieli zaparkować przy centrach handlowych. Bardzo ciasno jest też w komunikacji miejskiej.

14:20 A tak wygląda tłok przy stołecznych nekropoliach widziany z lotu ptaka

14:15 Tłumy przed Cmentarzem Północnym w stolicy

14:00 W Katowicach korek koło cmentarza komunalnego na węźle Murckowskim - donoszą nasi dziennikarze. Zobaczcie film!

13:22 Pięć osób zostało rannych w zderzeniu dwóch samochód w Celebowie na trasie Reda - Puck na Pomorzu. Ruch drogą numer 216 możliwy jest tylko wahadłowo. Zdjęcie z miejsca wypadku dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

13:10 Spory korek na krajowej "19" na wylocie z Bielska Podlaskiego w kierunku Białegostoku. Niezmiennie stoją też samochody na alei Wojska Polskiego w Olsztynie. W Ełku na Mazurach doszło do groźnej sytuacji - kierowca cofając przy cmentarzu potrącił 70-latkę. Kobieta trafiła do szpitala, na szczęście nic poważnego jej się nie stało.

12:45 Reporterzy RMF FM i TVP Info monitorują także sytuację na ulicach Łodzi. Samochodów jest sporo, ale na szczęście nie doszło do poważniejszych wypadków.

12:31 Korki na węźle Murckowska w Katowicach. To miejsce, gdzie autostrada A4 przecina się z krajową drogą nr 86 - donosi nasz reporter Marcin Buczek.

12:28 Spokojnie i bez większych utrudnień odbywa się w tej chwili ruch na małopolskich drogach - informuje reporter RMF FM, Maciej Pałahicki. Do dwóch kolizji doszło w Będzieszynie na trasie z Brzeska do Nowego Sącza i w Olkuszu, tam już jednak przywrócono normalny ruch. Korki tworzą się także w Wolbromiu na trasie z Olkusza do Miechowa, bo z powodu remontu zamknięta jest tam część jezdni. Policjanci raz jeszcze apelują, by kierowcy zwracali uwagę na zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy i stosowali się do ustawionych nowych znaków zakazu.

12:19 Ogromny ruch przy największym cmentarzu w Gdańsku - Cmentarzu Łostowickim, łatwiej dojechać tam od strony obwodnicy Trójmiasta. Dobra wiadomość jest taka, że kilkaset metrów od cmentarza nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do parkowania na pasie zieleni. Ruchem, także pieszych bez przerwy kierują policjanci - informuje reporter RMF FM, Kuba Kaługa.

12:02 Na Cmentarzu Północnym w Warszawie jest bardzo tłoczno. Miejsc do parkowania nie ma, na ulicach tworzą się korki:

12:00 10 kilometrów ma korek w Kołbieli na Mazowszu - to krajowa droga nr 17, wyjazd z Warszawy na Lublin - informuje nasz reporter Paweł Balinowski.

Duże korki tworzą się obok warszawskich cmentarzy - Bródnowskiego i Północnego. Postoimy niemal na każdej wylotówce z miasta, na przykład przy wyjeździe w Raszynie na Wrocław i Kraków. Nieco lepiej wygląda sytuacja na krajowej drodze nr 7 w Łomiankach w stronę Gdańska - ogromny korek zaczyna się rozładowywać.

11:37 Nasza reporterka w akcji - Magdalena Gawlik sprawdza sytuację na drodze numer 8:

11:48 Zablokowany dojazd tramwajami do cmentarza w krakowskim Grębałowie. Na ulicy Kocmyrzowskiej wykoleiły się dwa wagony. Utrudnienia potrwają godzinę.

11:25 Na drogach w Zachodniopomorskiem jest spokojnie, co nie oznacza, że nie ma utrudnień. Kierowcy jadą na pamięć, a jak przypomina nasza reporterka Aneta Łuczkowska oraz dziennikarz TVP Info Sebastian Napieraj, na drogach zmieniło się wiele.

Zamknięta dla ruchu jest ulica Ku Słońcu, wzdłuż Cmentarza Centralnego. Utrudnienia są także na rondzie Gierosa. Pobliskie boczne ulice są zastawione samochodami.

11:10 Jak informują reporterzy RMF FM i TVP Info, coraz bardziej zakorkowane są ulice dojazdowe do cmentarzy w Poznaniu. Przy Junikowie nie ma żadnych miejsc do parkowania.

11:00 Spory ruch na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku. Auta jadą głównie w kierunku Opola i Katowic. Na bramkach nie ma jednak utrudnień. Czterokilometrowy korek jest jednak na krajowej "ósemce" z Wrocławia do Kłodzka w okolicach Jordanowa Śląskiego. Z powodu remontu obowiązuje ruch wahadłowy. W samym Wrocławiu zakorkowane są dojazdy do Cmentarza Osobowickiego.

10:35 Nasi reporterzy, wspólnie z dziennikarzami TVP Info, śledzą sytuację na drogach przy warszawskich cmentarzach:

10:31 Poznań - najgorzej jest pod dwoma największymi cmentarzami: przy Junikowie od strony miasta traci się teraz około godziny. Na Miłostowie jest nieco lepiej, ale objazd zahacza o krajową "92", a przy tej trasie Warszawa Świecko leży jeszcze jedna nekropolia. Wjazd od Wrocławia też zaczyna się zapychać.

10:30 Korki na krajowej drodze nr 8 w okolicach Wyszkowa. W stronę Białegostoku jedziecie w żółwim tempie.

10:19 Kilkukilometrowe korki między Lidzbarkiem, a Działdowem w woj. warmińsko-mazurskim. To droga wojewódzka nr 544 - informuje reporter RMF FM Piotr Bułakowski.

09:58 Tiry dziś zostają na parkingach - przymusową przerwę mają do godz. 22. Samochody ciężarowe cięższe niż 12 ton zgodnie z przepisami zjechały na postój dziś o ósmej rano. Wczoraj podobna przerwa była od godziny osiemnastej do też do dwudziestej drugiej.

09:28 W Śląskiem zakorkowana jest droga nr 78. Zatory tworzą się w Porębie i Zawierciu - głównie na pasach w stronę Kielc - podaje reporter RMF FM Marcin Buczek.

09:20 Coraz większy ruch na autostradzie A4 w okolicach Wrocławia - informujecie na Gorącą Linię RMF FM.

08:47 Tak wyglądają okolice mostu Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie:

08:40 Korki w Warszawie - informujecie nas na Gorącą Linię RMF FM. Wyjątkowo tłoczno jest na dojeździe do Cmentarza Północnego od strony centrum. Stoi też wyjazd na Gdańsk.

08:20 Na Pomorzu trudne warunki jazdy. Jest ślisko i mokro, w wielu miejsach pada deszcz. Widoczność ograniczają też mgły - tak jest chociażby na obwodnichy Trójmiasta i niemal na całym pomorskim odcinku autostrady A1.

08:16 To już ostatnie chwile, żeby w miarę szybko dojechać samochodem do krakowskich cmentarzy. Ruch przy nich jest coraz większy i coraz mniej jest miejsc do parkowania - informuje reporter RMF FM Maciej Grzyb. Pamiętajcie też o zmienionej organizacji ruchu przy cmentarzach.

07:52 Siedem osób zostało rannych na krajowej drodze nr 2 w miejscowości Dębę Wielkie koło Mińska Mazowieckiego. Samochód najprawdopodobniej wpadł w poślizg i dachował. Wszystkie trafiły do szpitala - jedna z nich była nieprzytomna. Na miejscu wypadku nie ma już utrudnień.

07:33 W województwie świętokrzyskim, w rejonie Jędrzejowa temperatura spadła poniżej zera i na drogi wyjechały piaskarki.

Z kolei na drodze nr 73 w Morawicy kierowca ciężarówki przysnął w trakcie jazdy i wjechał w w przejście dla pieszych. Na szczęście uszkodził tylko znaki.

07:24 Na drodze nr 92 w miejscowości Chełmno samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Dwie osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana. Policja kieruje na objazdy. Utrudnienie może potrwać ok. 1,5 godziny.

07:17 Na razie przy warszawskich nekropoliach nie ma jeszcze wzmożonego ruchu. Przypominamy jednak - przy cmentarzu Powązkowskim, Bródnowskim, Północnym i Wojskowym organizacja ruchu jest zmieniona i możemy spodziewać się policji kierującej ruchem. Ta apeluje, by w miarę możliwości wybierać dziś komunikację miejską.

06:55 Na drogach północno-wschodniej Polski mgły ograniczają widoczność nawet do 200 metrów. Trzeba uważać przede wszystkim na wschodzie województwa warmińsko-mazurskiego, w okolicach Ełku - informuje reporter RMF FM Piotr Bułakowski.

Na Podlasiu na razie bez utrudnień, spory ruch jedynie do przejść granicznych z Białorusią. Już teraz kierowcy samochodów osobowych na odprawę czekają nawet dwie godziny. W Białymstoku ruszyła bezpłatna komunikacja miejska, dzięki niej okolice cmentarzy mają być mniej zatłoczone. Sprawdźcie, jakie utrudnienia czekają na Was w Białymstoku.

06:30 Na dolnośląskim odcinku A4 jedziemy bez problemu, na bramkach nie ma korków. Trzeba jednak uważać, ponieważ miejscami przelotnie pada. We Wrocławiu trzeba jednak pamiętać o zamkniętych ulicach. Sprawdźcie zmianę organizację ruchu!

06:20 Na Pomorzu ruch jest jeszcze niewielki, noc minęła spokojnie, nie było poważnych wypadków - donosi reporter RMF FM Kuba Kaługa. Ostrzega jednak, że drogi są śliskie - od rana pada deszcz i pojawiają się lokalne mgły.

06:15 Ruch wahadłowy na krajowej drodze nr 72, na trasie Rawa Mazowiecka-Łódź. W Jeżowie bus zderzył się z ciężarówką.