„Nowa wersja „Lokomotywy” Juliana Tuwima była pisana odcinkami. Zaczęło się w drodze z pracy do domu. W tramwaju spisywałem pomysły na komórce” – opowiada w rozmowie z Katarzyną-Sobiechowską-Szuchtą twórca „Lokomotywy 2013” Dawid Świtała. Jego wiersz pojawił się na naszej płycie z bajkami, która trafi dziś do małych pacjentów szpitali w całej Polsce.

Przeczytaj "Lokomotywę 2013" napisaną przez naszego słuchacza

Zwycięzca naszego konkursu na nową wersję słynnego wiersza Tuwima przyznaje, że o całej akcji dowiedział się przypadkiem. Kiedyś w wakacje napisałem przeróbkę "Lokomotywę", taką raczej dla dorosłych. Znajomym ten tekst się bardzo spodobał. Kiedy w radiu pojawił się konkurs, to zachęcali mnie, żebym wysłał tamtą wersję - opowiada. Dodaje, że by sprostać wymaganiom regulaminu, musiał przerobić swój utwór. Najtrudniejszy był początek. Miało się zacząć "stoi na stacji..." i być współcześnie. Nie wiedziałem, w którą stronę pójść, o czym napisać - relacjonuje. Nie ukrywa też, że gdyby miał więcej czasu to pewnie jeszcze dopracowałby swój wiersz.

"Lokomotywę 2013" przeczytał dla najmłodszych pierwszy polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski. Film pokazujący kulisy nagrania możecie zobaczyć TUTAJ