Konkurs rozstrzygnięty! Oto zwycięska wersja "Lokomotywy"

Środa, 30 października 2013 (13:55)

Nowa wersja "Lokomotywy" napisana przez Dawida z Myszkowa znajdzie się na specjalnej płycie RMF FM "Bajki oparte na Faktach", która 6 grudnia trafi do chorych dzieci w szpitalu. Specjalne jury doceniło jego pomysł, humor i lekkość w tworzeniu rymów.

Wybór zwycięskiego tekstu naprawdę był trudny. Przysłaliście do nas ponad 150 wariacji na temat tego jednego z najsłynniejszych wierszy Juliana Tuwima. Na stacji ustawiliście walizkę, parowóz śliczny, pociąg pośpieszny, zegar blaszany, kiosk z gazetami, Pendolino, TLK... a nawet piłkarzy i księcia z bajki. Było ironicznie, z przekąsem, ckliwie, złośliwe, ale i bardzo sympatycznie. Było współcześnie i nostalgicznie, piękną polszczyzną i w gwarze śląskiej. Pisali i duzi, i mali. Długo i krótko...

Czytając przesłane przez Was teksty setnie się ubawiliśmy. I dlatego też dodatkowo - oprócz nagrody głównej dla Dawida - przyznaliśmy trzy wyróżnienia. Dla najmłodszych twórców - przedszkolaków z Krakowa, dla Anny ze Śmiłowa - za zrzędliwą panią oraz Mirosławy ze Świerklańca - za wierszyk z morałem, że "Kurzić cygary to nic dobrego".

Za wszystkie Wasze wiersze gorąco dziękujemy. Wasza wyobraźnia jest ogromna!

RMF24
Radio Muzyka Fakty