Dzień Dziecka to dla każdego dzieciaka powinno być święto pełne radości. Nie wszyscy jednak mogą je spędzać na beztroskiej zabawie. Radio RMF FM z myślą o dzieciach, które 1 czerwca spędzają w szpitalach, przygotowało - tradycyjnie już - audiobooka. W tym roku będziecie mogli posłuchać zwykłych-niezwykłych przygód Pana Kuleczki oraz trójki jego podopiecznych - psa Pypcia, kaczki Katastrofy i muchy Bzyk-Bzyk.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

17:04

Niesiemy radość i chwilę zapomnienia o chorobie – tak działają audiobooki RMF FM, które trafiają do szpitali dziecięcych w całej

Polsce. Także mali łodzianie – którzy nie mogą świętować Dnia Dziecka w domu – już dostali płyty z opowiadaniami o Panu Kuleczce.

Nasza reporterka – Agnieszka Wyderka z mikrofonem odwiedziła szpital pediatryczny im. Korczaka w Łodzi. Posłuchajcie relacji z tej wizyty.


15:58

Nasz zakopiański reporter Maciej Pałahicki z prezentami udał się do Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego, gdzie usłyszał, jak ważne są bajki w życiu najmłodszych.

15:41

Kolejne dzieci dostały od nas prezenty z okazji swojego święta. Audiobooki rozdaliśmy w szpitalach dziecięcych w Zabrzu, Chorzowie oraz Sosnowcu.

14:39

Nasz audiobook wywołał także uśmiechy na twarzach małych pacjentów szpitala dziecięcego przy Polanki w Gdańsku.

14:25

Kolejni mali pacjenci mogą już słuchać naszego audiobooka. Płyty rozdaliśmy na oddziale dziecięcym szpitala w Tomaszowie Lubelskim. 

13:00Audiobook "Pan Kuleczka. Marzenia" trafił do pacjentów klinik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

12:00

Takie uśmiechy są bezcenne. Nasz audiobooki trafiły do kolejnych małych pacjentów krakowskich szpitali - w Prokocimiu i im. Żeromskiego.

11:16

Odwiedziliśmy też pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Również oni dostali nasze audiobooki.

11:00

Rozdaliśmy audiobooki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Nasz reporter spotkał się z dziećmi, które właśnie trafiły na szpitalny oddział ratunkowy lub przyszły z rodzicami na wizytę do specjalistycznej poradni.

10:00

Warszawski szpital przy Niekłańskiej to kolejna placówka na długiej liście miejsc, które dziś odwiedzamy. Trzyletni Staś, po tym jak dostał płytę z bajką, krzyknął: "Pan Kuleczka wygląda jak mój wujek!". Staś trafił na oddział neurologiczny dziś rano - pechowo: właśnie w Dzień Dziecka. Zostajemy do wtorku, Staś będzie miał podany lek, mamy nadzieję że będzie wszystko w porządku - mówi jego mama.

09:00W dziecięcym szpitalu im. św. Ludwika w Krakowie o poranku - poza reporterem RMF FM Markiem Wiosło - pojawili się także podopieczni pana Kuleczki - mucha Bzyk-Bzyk, kaczka Katastrofa i pies Pypeć.

Naszej bajki nie znajdziecie w sklepach
Podobnie jak w poprzednich latach w ramach akcji charytatywnej radio RMF FM przygotowało bajkowy audiobook, który trafi do małych pacjentów szpitali w całej Polsce. Nasi reporterzy przekazują dziś płyty małym pacjentom. Nasza bajka nie trafi do sklepów - audiobook udostępniamy na www.rmf24.pl w wersji do pobrania na dysk. Zapraszamy Was też do zabawy, w której można zdobyć płyty z naszym słuchowiskiem. Uruchomiliśmy również specjalną stację na RMF On, gdzie możecie posłuchać niezwykłej opowieści o Panu Kuleczce.

Pan Kuleczka i przyjaciele!

Autorem naszego słuchowiska jest Wojciech Widłak. Jego książki o Panu Kuleczce podbijają serca nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców.

Dlaczego? Bo Pan Kuleczka to idealny dorosły. Zapewnia bezpieczeństwo, jest tolerancyjny, wyrozumiały, ale jednocześnie uczy poszanowania reguł. Bije z niego ciepło i optymizm. Jest pełny życzliwości. A ponadto zawsze ma czas...

Jego podopiecznymi są kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Każde z nich, choć bardzo się różnią, ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki, który umie sobie poradzić z rozbrykaną Katastrofą, wymyślić interesującą zabawę dla spokojnego Pypcia i przyciągnąć uwagę rozlatanej Bzyk-Bzyk.

W domu Pana Kuleczki nigdy nie jest nudno. O czym przekonacie się, słuchając audiobooka. W przygotowaniu słuchowiska dla najmłodszych wzięła udział Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, a także znani i lubiani polscy artyści.

Głos Małżonki Prezydenta RP towarzyszy nam od samego początku słuchowiska, to właśnie Agata Kornhauser-Duda wcieliła się w narratora, który opowiada nam o zwykłych-niezwykłych przygodach czwórki przyjaciół.    

Pana Kuleczkę gra Tomasz Oświeciński, który tą rolą zrywa ze swoim dotychczasowym aktorskim wizerunkiem. Tym razem Tomasz Oświeciński nie gra gangstera, ale niezwykle ciepłego starszego pana!    

W refleksyjnego psa Pypcia rewelacyjnie - jak zawsze zresztą - wciela się Cezary Pazura. Dodajmy, że to już kolejny nasz wspólny projekt dla dzieciaków. W 2013 roku wraz z Cezarym Pazurą nagraliśmy "120 przygód Koziołka Matołka". To właśnie on udzielił głosu tytułowemu bohaterowi.

Uwielbiana przez dzieciaki, niecierpliwa, ale i pełną energii kaczka Katastrofa mówi głosem Barbary Kurdej-Szatan. Z kolei w muchę Bzyk-Bzyk wciela się piosenkarka Natalia Szroeder.

Dzięki tak wspanialej obsadzie słuchanie barwnych przygód Pana Kuleczki i jego przyjaciół to będzie prawdziwa przyjemność! Zapraszamy i polecamy!

Nagraliśmy już osiem audiobooków

Bajkowe prezenty dla najmłodszych to już nasza radiowa tradycja. Pierwszy audiobook - z wierszami Jana Brzechwy - powstał pod koniec 2012 roku. Później braliśmy na warsztat m.in. historię Koziołka Matołka, wiersze Juliana Tuwima czy bajkę o Królewnie Śnieżce.

W kolejnych latach nagraliśmy we współpracy z Grzegorzem Kasdepke "Przetwory - opowieść pasteryzowaną na mokro" i "Klub Sportowy Koźlątko".

Na naszym koncie mamy także audiobooka, którego można było też oglądać na deskach krakowskiego teatru Groteska. To baśń braci Grimm "Trzy Świnki" w adaptacji Adolfa Weltschka.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy także iście krakowskie słuchowisko, czyli "Legendę o smoku Barabanie i Pomponie Dratewce".

Do prac przy nagrywaniu charytatywnych audiobooków zapraszaliśmy znanych i lubianych aktorów, popularnych piosenkarzy, a także czynnych i byłych sportowców. Na naszych płytach usłyszycie m.in. Jerzego Stuhra, Annę Dymną, Roberta Więckiewicza, Borysa Szyca, Piotra Adamczyka, Cezarego Pazurę, Michała Żebrowskiego, Marka Kondrata, Annę Dereszowską, Agnieszkę Dygant, Bartosza Opanię, Dodę, Margaret, Kayah i wielu, wielu innych!  

W większości słuchowisk brali udział także nasi dziennikarze - głosy doskonale znane Wam z Faktów RMF FM.

W każdą, nawet najkrótszą rolę włożyliśmy dużo serca. Wszyscy starali się jak mogli, by efekty były jak najlepsze, a role wyraziste i budzące sympatię najmłodszych. Niektórzy odkryli też w sobie niewykorzystywane na co dzień talenty aktorskie.


(mpw)