W sobotę odbędzie się pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Kwalifikacje wygrał zwycięzca dwóch pierwszych w tym sezonie zawodów PŚ w fińskiej Ruce Austriak Stefan Kraft. Wystartuje pięciu Polaków.

Biało-czerwoni zakwalifikowali się w komplecie, ale na odległych pozycjach. Najlepiej wypadł 17. Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł był 26., tuż za nim uplasował się Paweł Wąsek, 29. był Kamil Stoch, a dopiero 46. miejsce zajął Dawid Kubacki, który triumfował w zawodach PŚ w Lillehammer w poprzednim sezonie.

Wśród 11 zawodników, którzy nie weszli do czołowej pięćdziesiątki, był m.in. znany Słoweniec Domen Prevc.

Sobotni konkurs rozpocznie się o godz. 16.10. Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs, który poprzedzą kwalifikacje.