​O złożeniu do marszałek Sejmu wniosku w sprawie rejestracji koła poselskiego - poinformowały związane z Polską 2050 posłanki: Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska. Wyraziły nadzieję na szybką rejestrację, bo koło daje większe możliwości reprezentowania osób popierających ruch.

Na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie posłanka Mucha podkreśliła, że "dla Polski 2050 będzie istotny udział w sejmowych debatach i dyskusjach".

Postaramy się w tym małym składzie zrobić wszystko, żeby uczestniczyć w tych debatach, które są najważniejsze dla Polaków i wyborców - dodała.

Zaznaczyła, że koło poselskie pozwoli posłom ruchu na lepsze reprezentowanie interesów osób, które deklarują poparcie dla Polski 2050.

Mucha wyraziła nadzieję, że koło poselskie zostanie szybko zarejestrowane przez marszałek Sejmu. 

Z kolei posłanka Gill-Piątek wyraziła nadzieję, że w przyszłości zostanie reprezentacja Polski 2050 w parlamencie zostanie poszerzona.

Posłanka Hennig-Kloska podkreśliła, że "Polska 2050 myśli o kolejnych pokoleniach". 

Cytat

Ważne, aby patrzeć na podejmowane decyzje w parlamencie przez pryzmat międzypokoleniowej solidarności, a nie przez pryzmat dzisiejszych interesów polityków zasiadających w Sejmie
mówiła posłanka Henning-Kloska

Przejście Hennig-Kloski - wcześniej posłanki Nowoczesnej z klubu Koalicja Obywatelska - do Polski 2050 pozwoliło na złożenie wniosku o stworzenie koła poselskiego ruchu - gdyż koło w Sejmie musi liczyć minimum 3 osoby.

Transfery z KO do ruchu Szymona Hołowni

Hennig-Kloska należy do czworga osób, których dołączenie do ruchu Szymona Hołowni ogłoszono w poniedziałek. 

Oprócz trzech posłanek, reprezentantem Polski 2050 w parlamencie jest również senator Jacek Bury.