Spotkanie premiera z opozycją, ostateczne decyzje w sprawie ustawy o ochronie zwierząt w Senacie, a na zewnątrz demonstrujący rolnicy i hodowcy. To wszystko w cieniu rosnącej fali zakażeń koronawirusem. Tak – w skrócie - będzie wyglądał najbliższy tydzień w polityce.

Już od poniedziałku w komisjach, a we wtorek na posiedzeniu Senatu, powróci temat ustawy o ochronie zwierząt. Projekt poróżnił ze sobą niemal wszystkie opcje polityczne. Spór podzielił polityków do tego stopnia, że jednolite stanowisko w tej kwestii ma dziś tylko Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL). Szanse na kompromis są bardzo nikłe. Raczej nie pomogą w jego osiągnięciu demonstrujący rolnicy i hodowcy. 

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zrealizuje sobotnią zapowiedź poszukiwania sposobów na walkę z pandemią. 

Mateusz Morawiecki zaprasza na wtorek przedstawicieli opozycji na telekonferencję, która odbędzie się o godz. 14.30, celem omówienie sytuacji związanej z Covid-19. Wcześniej odbędzie się telekonferencja z prezydentami  największych miast w Polsce - poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Dochodziło już do kilku takich spotkań wiosną tego roku, które na pewno były dobre i dzisiaj także zapraszam opozycję, żeby przedyskutować pomysły, wątpliwości. Chcemy być jedną drużyną - zaznaczył Morawiecki. 

We wtorek również Trybunał Konstytucyjny wyda wyrok w sprawie ustawy dezurbanizacyjnej. 

W czwartek lub piątek natomiast mamy poznać kolejne propozycje rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa. W każdej chwili może też dojść do kolejnych zmian w rządzie. 

W sobotę Rafał Trzaskowski ma ogłosić powstanie ruchu społecznego. 

Jak na jeden tydzień wydarzeń zaplanowanych jest sporo, choć wszystko będzie się działo w cieniu pandemii.

Opracowanie: