We wtorek największego śniegu i najsilniejszego mrozu mogą się spodziewać mieszkańcy rejonów podgórskich oraz Pomorza, Warmii i Mazur - wynika z prognozy przygotowanej przez synoptyka IMGW Małgorzatę Tomczuk. Najzimniej będzie nocą w dolinach karpackich: do -14 stopni, a po nocnych opadach śniegu przybędzie o 6 cm w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Wtorkowy poranek przyniesie śnieg zarówno w rejonach podgórskich, jak również na terenie województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W rejonach podgórskich pokrywa śnieżna może osiągnąć do 5 cm - prognozuje synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Porywisty wiatr prognozujemy w południe na obszarze północnym oraz północno-wschodnim - stwierdziła. Temperatura będzie się wahać od 3 stopni lokalnie nad morzem do -5 w dolinach karpackich. W centrum nie powinna przekroczyć -2 "kresek" - wskazała.

Zgodnie z prognozą, wieczorem nastąpi spadek temperatury. Wieczorem na północnym-wschodzie wyniesie ona -7 stopni, -4 odnotujemy w centrum, zaś 0 będzie na zachodzie - stwierdziła synoptyk IMGW.

W nocy na terenie województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego może spaść do 6 cm pokrywy śnieżnej - przewiduje synoptyk IMGW.

Tomczuk wskazuje, że w nocy najzimniej powinno być w dolinach karpackich, gdzie temperatura sięgnie do -14 stopni, -12 na Suwalszczyźnie, cieplej będzie w centrum -5 oraz na krańcach zachodnich do -2 stopni.

Najcieplej powinno być w nocy nad morzem, gdzie termometry mogą wskazywać zera stopni.