Według wstępnych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej początek listopada będzie chłodny. Do Polski zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego, czego rezultatem będzie gwałtowny spadek temperatury. Jaka pogoda będzie podczas Wszystkich Świętych?

Od przyszłego weekendu czeka nas już znaczne ochłodzenie i bardzo szybko zapomnimy o "babim lecie". Do Polski zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego, czego rezultatem będzie gwałtowny spadek temperatury. Na nadchodzące święta powinniśmy już szykować się na ujemną temperaturę. 

Pogoda na Wszystkich Świętych

W dniu Wszystkich Świętych będzie chłodno. Na północnym wschodzie Polski temperatura może spaść do -2 st. Celsjusza, w górach będzie jeszcze zimniej. W najcieplejszym momencie dnia od -2 do 6 st. Celsjusza. 

Deszcz możliwy będzie do godziny 12 tylko na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Po południu opady będą występowały już tylko na krańcach południowo-wschodnich.


Prognoza pogody na Dzień Zaduszny

W Dzień Zaduszny, czyli 2 listopada, temperatura w centrum, na południu i wschodzie kraju spadnie poniżej zera, miejscami do -6 lub -5 st. C. 

Tylko na zachodzie będzie cieplej i termometry pokażą wartości na plusie. W ciągu dnia termometry pokażą od zera do 6-7 st. C na krańcach zachodnich. W górach będzie zimniej. Deszcz może wystąpić późnym wieczorem na północnym wschodzie Polski.