W środę w całym kraju mogą tworzyć się burze - ostrzega IMGW. Silniejsze spodziewane są na południowym wschodzie i północnym zachodzie kraju. Dzień w całym kraju będzie w większości pochmurny, możliwe przelotne deszcze.

Burze tworzyć się będą miejscami niemal w całym kraju. Na wschodzie Polski burze związane będą z obecnością strefy frontu atmosferycznego i będą wbudowane w rozległą strefę opadów deszczu - ostrzega IMGW.

Większe prawdopodobieństwo tych silniejszych burz tylko na południowym wschodzie i na północnym zachodzie, czyli na Podkarpaciu i Pomorzu. Podczas burz porywy wiatru na Pomorzu mogą osiągnąć do 80 km/h, spaść może do 15-20 l/ m kw. deszczu - powiedziała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk.

Sprawdź, gdzie przechodzi burza?

Jak przekazała Bazyluk, w środę w całym kraju nadal będzie pochmurnie, z tym, że na zachodzie spodziewane są większe przejaśnienia. Może jeszcze przelotnie popadać.

Najchłodniej ma być nad morzem, w okolicach Helu, i na terenach podgórskich Karpat. Tam tylko 15-16 stopni Celsjusza. Na wschodzie najcieplej, do 23 stopni, a na przeważającym obszarze kraju od 18 do 21 stopni.

Sprawdź, gdzie aktualnie pada deszcz:

Noc ze środy na czwartek z przejaśnieniami głównie na zachodzie i na południu. Tam opady będą zanikały. Przelotny deszcz może pojawić się miejscami na wschodzie kraju, lokalnie na Dolnym Śląsku i Sudetach. Słabe burze możliwe tylko na północnym zachodzie kraju.

Temperatura najniższa na terenach podgórskich, ok. 6 stopni Celsjusza. Na północy prognozujemy 7-8 stopni, w centrum ok. 9 stopni, najcieplej na zachodzie, do 12 stopni - powiedziała synoptyk IMGW.

Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.