"​W sobotę będzie pogodnie niemal w całym kraju, tylko na Wybrzeżu słabe opady deszczu. W ciągu dnia będzie dość ciepło, a na krańcach południowo-zachodnich termometry wskażą 15 st. C." - poinformował dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, jedynie na północnym-zachodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na Wybrzeżu słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 8-10 stopni Celsjusza na wschodzie kraju, do 15 stopni na krańcach południowo-zachodnich. Jedynie w rejonie Zatoki Gdańskiej zimniej, do 7 stopni.

Wiatr będzie umiarkowany, we wschodniej połowie kraju i nad morzem czasami porywisty, południowy i południowo-wschodni.


Jak będzie w nocy?

W nocy na południu kraju pogodnie, w północnej części zachmurzenie umiarkowane i okresami duże. Na Pomorzu miejscami słabe opady deszczu.

Temperatura minimalna wyniesie od -1 stopnia na wschodzie i południu kraju do 5 stopni na zachodzie. W kotlinach karpackich lokalnie temperatura spadnie do -3 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie na południu Podkarpacia początkowo porywisty, potem słabnący. Wiatr południowy.

Jakub Gawron poinformował, że weekend ogólnie będzie słoneczny i dość ciepły. W niedzielę temperatura w całym kraju będzie dwucyfrowa, od 10 do 16 stopni.