Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci dziecka, którego ciało znaleziono w miejscowości Zadry w pobliżu Miastka w Pomorskiem. Zwłoki były zakopane w ziemi od co najmniej roku. W związku ze śmiercią dziecka zatrzymano trzy osoby, jest wśród nich prawdopodobnie matka.

Ciało dziecka - jak potwierdził prokurator Krzysztof Młynarczyk z Miastka - znaleziono w niedzielę. Według naszych informacji, było zakopane w ziemi na jednej z posesji. Śledczy na razie nie chcą spekulować, czy noworodek został zabity.

Jedno co mogę potwierdzić, że w miejscowości Zadry pod Miastkiem, znaleziono zostały zwłoki noworodka, które przebywały w ziemi przez dłuższy okres czasu. Z ustaleń wstępnych wynika, że prawdopodobnie blisko rok - tłumaczy prokurator Krzysztof Młynarczyk.

Potwierdza także w rozmowie z naszym dziennikarzem, że w tej sprawie zatrzymane zostały trzy osoby. Najprawdopodobniej jest to matka dziecka, a także dwie osoby postronne - dodał. Wśród świadków, którzy zostali przesłuchani są m.in. sąsiedzi zatrzymanej kobiety.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci. Czekamy na ekspertyzę biegłego z sekcji zwłok. Więcej informacji będę mógł udzielić we wtorek, kiedy te niezbędne czynności zostaną wykonane - dodaje prokurator Młynarczyk.