Mariusz Antoni Kamiński stanął na czele holdingu, który ma w Polskiej Grupie Zbrojeniowej znaczące udziały - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita". Były polityk jest jednym z trzech bohaterów tzw. afery madryckiej. W listopadzie 2014 r. został wykluczony z PiS.

Posłowie Hofman, Kamiński oraz Rogacki wyjechali służbowo do Hiszpanii 30 października 2014 roku. Media informowały, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony, i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu. W listopadzie tego samego roku Kamiński został najpierw zawieszony w prawach członka PiS, a potem  decyzją komitetu politycznego PiS wykluczony z partii.

Kamiński i Hofman mieli wziąć kilkanaście tysięcy złotych zaliczki na służbową podróż do Madrytu. Posłowie PiS mieli zgłosić wyjazd samochodem, ale w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi.

Marcin Mastalerek dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen

Z kolei były poseł PiS Marcin Mastalerek został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen, który odpowiada tam za nadzór nad działaniami Public Relations w Polsce i na rynkach zagranicznych - podało w poniedziałek biuro prasowe spółki.

TU PRZECZYTASZ WIĘCEJ O SPRAWIE

"Marcin Mastalerek obejmuje funkcję dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen" - poinformował PKN Orlen. Spółka wyjaśniła, że Mastalerek zastąpi na tym stanowisku Tomasza Filla, który w płockim koncernie pracował od 2010 r., a wcześniej związany był z Orange Polska.