Drogi w całej Polsce zasypane są śniegiem. W wielu miejscach jeździ się bardzo trudno. Jezdnie są pokryte błotem pośniegowym lub samym śniegiem. Oto nasz raport z polskich dróg.


22:10 Kończymy naszą relację: dziękujemy wszystkim Słuchaczom, którzy przez całe popołudnie i wieczór informowali nas o sytuacji na drogach w Polsce.

22:00 Bardzo trudne warunki drogowe panują także na autostradzie A4 na odcinku Opole - Wrocław. Podjazd pod Górę Św. Anny sprawia wiele kłopotów kierowcom - dowiedzieliśmy się od Słuchacza na Gorącą Linię RMf FM.

21:30 Wypadek drogowy w miejscowości Bartoszyce - poinformowano nas na Gorącą Linię RMF FM. Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 51 w miejscowości Bartoszyce. Droga jest zablokowana.

21:05 Równie źle jeździ się w województwo Kujawsko-Pomorskim. Od Słuchaczki dostaliśmy w tej sprawie sygnał na Gorącą Linię RMF FM. Śnieżyca atakuje kierowców od Mławy do Grudziąca, samochody jadą z prędkością 40 km/godzinę.

20: 25 Mieszkańcy Cielmic pod Tychami skarżą się na brak prądu - taki sygnał otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Mieszkańcy tej miejscowości są bez prądu od 17:30. Nie wiadomo kiedy awaria zostanie naprawiona.

20:20 W Olkuszu leży już 34 centymetry śniegu - poinformował nas Słuchacz na Gorącą Linię RMF FM.

19:55 Droga krajowa nr 25 z Bydgoszczy do Włocławka jest pod śniegiem - taką informację przekazał nam Słuchacz na Gorącą Linię RMF FM. Kierowcy na tej trasie poruszają się z prędkością 40 km/godzinę.

19:15 Droga krajowa nr 11 pomiędzy Olesnem a Tarnowskimi Górami bardzo mocno zasypana. Ruch utrudniają mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy wrzucają śnieg z chodników na drogę - tak poinformował nas Słuchacz na Gorącą Linię RMF FM. Chwilowo droga jest zablokowana: auto wpadło do rowu i usuwane jest przez straż pożarną.

19:00 Zablokowana trasa z Inowrocławia do Brześcia Kujawskiego. W miejscowości Borucienek jedno auto wpadło do rowu, drugie na posesję okolicznych mieszkańców - dostaliśmy informację z Gorącej Linii RMf FM.

18:52 Kolejny sygnał na Gorącą Linię RMF FM: droga nr 5 z Wrocławia do Jeleniej Góry jest w fatalnym stanie. Na drodze leży lód, temperatura spadła poniżej zera. Najgorzej jest pomiędzy Dobromierzem a Bolkowem.

18:45 Droga krajowa nr 94 z Opola do Wrocławia jest pokryta dziesięciocentymetrową pokrywą śnieżną. Kierowcy jadą z prędkością 40 km/godz.

18:30 Równie kiepska sytuacja jest na drodze krajowej nr 1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Na drodze leżą kule błota pośniegowego: pozostałość po pługu - tak poinformował nas słuchacz na Gorącą Linię RMF FM.

17: 40 Problemy występuję także na drodze krajowej nr 14 na odcinku pomiędzy Strykowem a Łodzią. W okolicach miejscowości Dobra samochody mają problem z pokonaniem niewielkiego wzniesienia - taki sygnał dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Samochody na tym odcinku poruszają się z prędkością 30 km/godzinę.

17:20 Koszmarne warunki panują w okolicach Olkusza. Jak poinformował nas Słuchacz na Gorącą Linię RMF FM - na wzniesieniach na drodze krajowej nr 794 samochody nie radzą sobie z podjazdami pod wzniesienia. Część samochodów utknęła.

16:45 Autostrada A4, od Strzelc Opolskich do Katowic, jest pod śniegiem. Zdjęcie przesłał nam na Gorącą Linię RMF FM Pan Adam.

16:30 Jak informujecie nas na Gorącą Linię RMF FM w Sosnowcu przy ul. Okrzei wykoleił się tramwaj. Zdjęcia przesłane przez naszego Czytelnika.

16:00 Jak informujecie nas na Gorącą Linię RMF FM nad Rawą Mazowiecką właśnie przechodzi śnieżyca. Biało na trasie Skarżysko-Kamienna - Kielce.

14:30 W tej chwili najgorsza sytuacja jest w okolicach Olkusza w Małopolsce. Słuchacze RMF FM, którzy jadą krajową "94" informowali nas o śnieżycy. Nawierzchnia trasy jest biała.

13:00 Utrudnienia na autostradzie A4, na odcinku Opole - Katowice. W okolicach Góry św. Anny samochód wpadł do rowu. Ranne zostały 4 osoby ranne.

12:00 Zima znów zawitała na Śląsk. Śnieg sypie tam od kilku godzin. Od rana w Katowicach spadło już około 10 cm śniegu, a na Podbeskidziu nawet 15 cm. W województwie śląskim doszło już do 60 kolizji i trzech wypadków. Cztery osoby zostały ranne w zderzeniu dwóch aut na krajowej drodze nr 11 między Tarnowskimi Górami a Lublińcem.

Drogowcy zapewniają, że pracują pełną parą. Śnieg pada jednak intensywnie, a ruch jest niewielki. Dlatego nawet drogi główne wielu miejscach są białe i bardzo śliskie.

10:15 Trudne warunki panują na podhalańskich drogach. Zakopianka od Krakowa do Rabki pokryta jest cienką warstwą śniegu. Od Rabki do Zakopanego natomiast czarna i mokra, bo na górskim odcinku drogi pada deszcz. Ale uwaga, temperatura nieznacznie spadła poniżej zera, deszcz może przymarzać do asfaltu. Kierowcy muszą dziś więc jeździć bardzo ostrożnie.

Im bliżej Krakowa, tym więcej śniegu. Stolica Małopolski została dosłownie zasypana białym puchem. Na ulicach leży gruba warstwa rozjeżdżonego śniegu.

Na Podkarpaciu pada deszcz ze śniegiem. Na południu Lubelszczyzny opady śniegu przechodzą w opady deszczu. Natomiast w Małopolsce, na Kielecczyźnie i północy Lubelszczyzny śnieg pada dosyć mocno.

Synoptycy zapowiadają, że na wschodzie i południu województwa dolnośląskiego, na południowym wschodzie wielkopolskiego, w województwie opolskim, śląskim, łódzkim i mazowieckim oraz na zachodzie małopolskiego i świętokrzyskiego spadnie dziś nawet do 15 cm śniegu.