Aż osiem pojazdów - w tym pięć ciężarówek i bus - zderzyło się w piątek przed południem na autostradzie A2 w miejscowości Wólka Łasiecka w Łódzkiem, na odcinku między węzłami Skierniewice i Wiskitki. Jak ustaliła reporterka RMF FM, w wypadku ciężko ranne zostały dwie osoby. Na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przez kilka godzin trasa w stronę Warszawy była zablokowana.

Po zderzeniu aż ośmiu pojazdów, w tym pięciu ciężarówek i busa, na autostradzie A2 w miejscowości Wólka Łasiecka w Łódzkiem trasa w kierunku stolicy przez kilka godzin była zablokowana. W wypadku ucierpiały cztery osoby, w tym dwie zostały ciężko ranne.

Dwie osoby podróżujące samochodami osobowymi trzeba było wydostać przy użyciu narzędzi hydraulicznych - relacjonował w rozmowie z RMF FM Bartłomiej Wójcik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach. Jak dodał, obie mają ciężkie obrażenia.

Z innego pojazdu jedna osoba także (...) będzie przewieziona do szpitala. Oprócz tego jeszcze jednej osobie udzielono pomocy na miejscu zdarzenia - wyjaśnił Wójcik.

Początkowo policja wyznaczyła objazd dla jadących w kierunku Warszawy. Po godzinie 15:00 służbom udało się odblokować jeden pas ruchu w stronę stolicy.

Opracowanie: