Zimowa wspinaczka, warsztaty lawinowe i efektowny zjazd na linie! To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników VI edycji Krakowskiego Mityngu Drytoolowego, który w sobotę odbędzie się na Zakrzówku. To wydarzenie polecamy w ramach cyklu "Twój Weekend w Faktach RMF FM".

Drytoolowe spotkania na Zakrzówku odbywają się już po raz szósty. Impreza, która wystartuje w sobotę o godz. 9, to między innymi okazja do zapoznania się z zasadami wspinaczki zimowej i spróbowania jej w praktyce pod okiem instruktorów z Krakowskiego Klubu Wysokogórskiego.

Drytooling, czyli w wolnym tłumaczeniu "suche narzędziowanie". Jest to wspinaczka po terenie skalnym z zastosowaniem raków i czekanów. Zaczepiamy czekany, które nazywamy dziabkami, o występy skalne, klinujemy je w rysach, a cały ciężar ciała spoczywa na rakach - mówi jeden z organizatorów Michał Kajtoch z Krakowskiego Klubu Wysokogórskiego. Jak dodaje, prostą drogę drytoolową jest w stanie pokonać każda osoba sprawna fizycznie, nawet bez doświadczenia wspinaczkowego.

W ramach meetingu rozegrane zostaną także zawody wspinaczkowe, będzie można również wykonać efektowny zjazd na tyrolce przygotowanej przez członków Akademickiego Klubu Przewodników Tatrzańskich w Krakowie.

Jak wyglądała poprzednia edycja Krakowskiego Mityngu Drytoolowego? Zobaczcie na filmie: