Herbata jest dobra na wszystko! Ale tylko zielona! Picie trzech filiżanek zielonej herbaty dziennie, pomaga zwalczyć otyłość nawet, jeśli nie zmienia się nawyków żywieniowych - to wniosek naukowców z Uniwersytetu Queensland.

Odkryli oni, że pewna mieszanka zielonej herbaty - Spearole Tea, czyli mieszanka herbaty, mięty, nasion winogron i ekstraktu z liści oliwek - pomaga obniżyć ciśnienie krwi co ułatwia organizmowi przetwarzać cukier.

W laboratorium przeprowadzono eksperyment na szczurach: jedzące tłuste I bogate w cukier jedzenie podwoiły swój "obwód pasa", a ich ciśnienie krwi znacznie wzrosło. Jednak po włączeniu do diety zielonej herbaty, zachowując nawyki żywieniowe, ich ciśnienie krwi się znacznie unormowało, a tłuszcz zniknął.

Gdyby ktoś mi powiedział, że mogę robić wszystko , stosując tylko zieloną herbatę z ekstraktem z oliwy, powiedziała bym, że za długo siedział na słońcu. To po prostu niesamowite - skomentowała badania dr Lindsay Brown. Jej zdaniem badania te mogą mieć również zastosowanie wśród ludzi.