W Internecie furorę robi nowy przebój znanej francuskiej piosenkarki Jeanne Cherhal. Hit powstał w odpowiedzi na głośną aferę z SMS-em, wysłanym rzekomo przez Nikolasa Sarkozy’ego byłej żonie.

„Jeśli do mnie wrócisz, wszystko odwołam” – tak brzmiał sławny SMS, który – jak twierdzi francuska prasa – Sarko wysłał do swojej byłej żony Cecili, zaledwie tydzień przed planowanym ślubem z modelką Carlą Bruni.

Tak brzmią również pierwsze słowa piosenki Jeanne Cherhal oraz jej tytuł. Utwór stał się z dnia na dzień bijącym rekordy popularności hitem. Zaskoczyło to artystkę, ale również nieco przestraszyło. W obawie przed ewentualnym procesem jej menadżer pospiesznie oświadczył, że piosenka ta nie znajdzie się na żadnej płycie. Będzie ona dostępna tylko w Internecie.

Po raz pierwszy w historii V Republiki Francuskiej, urzędujący prezydent chce wytoczyć proces prasie za... SMS-a. Nicolas Sarkozy złożył w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez renomowany nadsekwański tygodnik "Le Nouvel Observateur". czytaj więcej

Pismo, które pierwsze opublikowało treść SMS-a Sarkozy'ego - czeka proces sądowy.