Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych metod upiększania oczu. Zwyczajne metody w których stosujemy tusz do rzęs i zalotkę powoli zostają wyparte przez najnowsze techniki wydłużania i zagęszczania rzęs.

Salony kosmetyczne i SPA oferują swoim klientkom zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs. Jeszcze do nie dawna, aby olśnić spojrzeniem podczas romantycznej kolacji, czy bankietu doczepiało się jednorazowo sztuczne rzęsy. Teraz kobiety chcą olśniewać każdego dnia. Dlatego też wiele z nich decyduje się poddać takiemu zabiegowi.

Podczas zabiegu do naturalnych rzęs doczepia się za pomocą specjalnego kleju dodatkowe syntetyczne "rzęsy". Miejsce połączeń jest niewidoczne, a efekt utrzymuje się do 8 tygodni. Salony zapewniają, że zabieg jest całkowicie bezpieczny, a zastosowany klej nie powoduje żadnych alergii i podrażnień. Z pewnością profesjonalnie wykonany zabieg zmniejsza ryzyko powikłań.

Badania rynku kosmetycznego wykazują, iż przedłużanie rzęs stanie się zabiegiem popularnością dorównującym zabiegowi przedłużania paznokci.