Termoloki i krajalnica znalazły się na liście najgorszych prezentów gwiazdkowych opublikowanej w przedświątecznym wydaniu australijskiego pisma "Choice". Numerem 1 na liście jest elektryczna kruszarka do lodu.

Nigdy naprawdę nie działa tak, jak trzeba i zawsze zostawaliśmy z wielkim bałaganem i lodem zbyt mało pokruszonym, by wart był całego zachodu - uznał właściciel urządzenia. Na drugim miejscu liczącej ponad 40 pozycji listy znalazła się maszynka do lodów, zaś na trzecim - zestaw do pielęgnacji stóp.

Kiedy jesteś zmęczony i masz zmęczone stopy, ostatnia rzecz, jaką masz ochotę robić to biegać, rozkładać ręczniki, napełniać pojemnik wodą i uważać, żeby jej nie rozlać. Potem kąpiel stygnie w ciągu dziesięciu minut - zbyt wiele roboty jak na kilka minut przyjemności - wyznał rozżalony posiadacz spa do stóp.

Mikołaj powinien również unikać takich podarunków jak elektryczny otwieracz do konserw, pionowy grill, kominek do aromaterapii, depilator i inne urządzenia do usuwania owłosienia, termoloki, lokówka i elektryczna krajalnica. Za najbardziej przydatne prezenty ankietowani przez "Choice" uznali natomiast tostery, czajniki elektryczne i miksery kuchenne.