Gwiazda zespołu One Direction Zayn Malik porzucił wiarę muzułmańską, w której został wychowany. "Nie wierzę w modlitwę odmawianą pięć razy na dobę w określonym języku" – powiedział piosenkarz w wywiadzie dla brytyjskiego Vogue’a.


Zayn Malik jest znany na całym świecie jako jeden z pięciu członków zespołu One Direction. Teraz w wywiadzie dla brytyjskiej edycji Vogue’a 25-latek oświadczył, że nie jest już wierzącym muzułmaninem.

Nie uważam, że trzeba jeść określone mięso, nad którym wcześniej odprawiono określone modlitwy. Nie uważam, że trzeba odmawiać modlitwę w szczególnym języku pięć razy na dobę. W nic z tego nie wierzę. Wierzę tylko, że jeśli jest się dobrym człowiekiem, wszystko inne się ułoży - powiedział.


Wokalista dodał, że jest w nim duchowa wiara w istnienie Boga oraz że rodzice akceptują jego wybór. Przyznał też, że jest przywiązany do tradycji związanych z islamem. Dlatego - jak tłumaczył - obchodził w sierpniu święto Eid al.-Adha.  

Ojciec Zayna Malika pochodzi z Pakistanu. Jego matką jest Brytyjka, która dla męża przeszła na islam. W tej wierze piosenkarz oraz jego siostry zostali też wychowani.

Zostałem wychowany w islamie i tę wiarę będą zawsze nosił w sobie, mocno identyfikuję się z tą kulturą, ale nie chcę, żeby ona definiowała moje życie - dodał.

Wyznanie Zayna Malika szeroko komentowali na Twitterze jego fani. Jedni twierdzili, że zawsze było dla nich jasne, iż nie był praktykującym muzułmaninem, skoro palił papierosy i pił alkohol. Inni go krytykowali za sposób, w jaki wypowiada się na temat wyznania. "To jego sprawa, że odszedł od islamu, ale czy musiał wyśmiewać innych tej wiary" - napisał ktoś w komentarzu. "Wolałem, gdy głosiłeś, że jesteś dumny z faktu, iż jesteś muzułmaninem. A teraz kiedy wyrzekasz się swojej religii, łamiesz mi serce" - napisał koś inny.

   Opracowanie: