W przedostatni dzień piątej edycji festiwalu OFF PLUS CAMERA organizatorzy oferują ciekawe i niezależne kino oraz mnóstwo atrakcji dla zainteresowanych. Panel Dyskusyjny, Gala Zamknięcia czy Konferencja Zamknięcia to tylko niektóre z nich.

W festiwalową sobotę odbędzie się Panel Dyskusyjny, w którym wezmą udział wszyscy reżyserowie filmów Konkursu Głównego. Załoga OFF PLUS CAMERA zaprasza do Pałacu pod Baranami - wstęp wolny.

W Operze Krakowskiej wieczór uwieńczy Gala Zamknięcia oraz Konferencja Zamknięcia. Pojawią się na niej przewodniczący konkursów oraz ich zwycięzcy.

Sobotnie filmy

"Take This Waltz" to jedna z filmowych propozycji. To drugi już film, wyreżyserowany przez kanadyjską aktorkę Sarah Polley. Główną bohaterką jest zamężna Margot, w która nawiązuje romans z sąsiadem. Rodzi się między nimi uczucie, a z nim podróż w głąb swoich dusz. Projekcja filmu odbędzie się w Kinie Kijów Centrum.

Pozostając w temacie zdrad i romansów, możemy wybrać się na "The Square" w reżyserii Nasha Edgertona. To opowieść o parze kochanków, Rayu i Carli, którzy postanawiają ukraść pieniądze zdradzanemu mężowi i dzięki nim, zacząć nowe życie. Film zostanie wyświetlony w kinie Ars Reduta.'

"Snow of tha Bluff" to z kolei historia o dilerze i złodzieju Curtis Snow, która zaciekawi niejednego widza. By utrzymać swoją rodzinę, bohater nie tylko sprzedaje nielegalny towar, ale także okrada swoich klientów. Któregoś razu kradnąc kamerę, postanawia zacząć dokumentować swoje ciekawe życie. Film będzie można obejrzeć w kinie Ars Aneks.

Warto także wspomnieć o wielokrotnie już nagradzanym "Stranger Things" w reżyserii duetu Eleanor Burke i Ron Eyal. Film opowiada dzieje pogrążonej w żałobie po matce dziewczyny. Jej życie odwraca się do góry nogami, kiedy przygarnia bezdomnego, a między nimi pojawia się przyjaźń. Seans odbędzie się w kinie Ars Aneks.

Wieczorem do kina Kijów Centrum można wybrać się na "Head Hunters". Norweski thriller oparty na powieści autorstwa Jo Nesbo , wyreżyserował Morten Tyldum. Główny bohater jest head-hunterem, czyli poszukuje pracowników na wysokie stanowiska. Bohater prowadzi jednak podwójne życie, gdyż po godzinach zajmuje się okradaniem swoich klientów z dzieł sztuki.