Ryan Gosling, Harrison Ford i Jared Leto razem na ekranie. Do tego animowane obrazy Van Gogha i "Kobiety na skraju załamania nerwowego". Tak zapowiada się nowy tydzień w kulturze.

Nowy Blade Runner

Film "Blade Runner 2049" stworzyli producent Ridley Scott, reżyser Denis Villeneuve oraz aktorskie super-trio - Ryan Gosling, Harrison Ford i Jared Leto. Pierwsze recenzje są bardzo optymistyczne. Nowa wersja kultowego "Łowcy androidów" w piątek 6 października trafi do polskich  kin. 

Film mieli okazję zobaczyć pierwsi widzowie podczas specjalnych przedpremierowych pokazów. Na Twitterze napisali m.in "Ten film jest fenomenalny! Wizualny majstersztyk", "Villeneuve dokonał czegoś niemożliwego", "Dobra wiadomość! Blade Runner jest porażająco dobrą kontynuacją oryginału"

Nasz "Twój Vincent"

"Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana w piątek 6 października wejdzie do polskich kin. To animacja, która przywołuje twórczość van Gogha, opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie.Film jest już po premierze w Stanach Zjednoczonych i został tam przyjęty niezwykle entuzjastycznie. 

"The Hollywood Reporter" opublikował pierwsze przewidywania dotyczące nadchodzących Oscarów. "Twój Vincent" jest wymieniony jako faworyt w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany. Twórcy polsko-brytyjskiej koprodukcji mają już na koncie Nagrody Akademii, Hugh Welchman w 2008 roku otrzymał statuetkę za animowanego "Piotrusia i wilka". Autorem muzyki do "Twojego Vincenta" jest kompozytor Clint Mansell, znany również ze współpracy z Darrenem Aronofskym, m.in. przy takich filmach, jak "Requiem dla snu", "Czarny łabędź", czy "Źródło".Kobiety na skraju załamania nerwowego

Teatr Rampa przygotowuje na 6 października polską prapremierę broadwayowskiego musicalu zrealizowanego według słynnego filmu Pedro Almodóvara. Spektakl w inscenizacji Jakuba Wociala i Santiago Bello (choreografia) reżyseruje Dominika Łakomska. W produkcji wystąpią m.in. Małgorzata Regent, Anna Sztejner, Dariusz Kordek oraz gwiazdy Teatru Rampa znane z  "Rapsodii..." z przebojami Queen czy rock opery "Jesus Christ Superstar" m.in. Natalia Piotrowska, Maciej Pawlak i Sebastian Machalski. Bohaterką musicalu jest Pepa ślepo zakochana w Ivanie, który niegdyś dla niej zostawił żonę. Teraz to ona jest tą porzuconą dla młodszej kochanki. Przypadkiem -  opuszczona żona, była kochanka i obecna kochanka - w końcu się spotykają. Mogą ze sobą walczyć lub sprzymierzyć się przeciw Ivanowi.

(m)