W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł Jacek "Budyń" Szymkiewicz założyciel i lider zespołu „Pogodno”. O śmierci artysty poinformowała jego żona.

"Najukochańsi Najumilowańsi, dzisiaj w nocy zmarł mój mąż Jacek Szymkiewicz, chciałabym moc napisać, że to żart, że to nasze wygłupy, ale to jest ten, że to prawda, nie mam więcej słów i nie wiem jak i co,  no bo jak bez niego" - napisała we wtorek na profilu facebookowym muzyka jego żona Anna.

Wokalista, multiinstrumentalista i autor tekstów urodził się 17 sierpnia 1974 r. w Trzebiatowie. Od 1996 r. był związany ze szczecińską grupą Pogodno, z którą nagrał dziesięć płyt m.in. "Pogodno", "Pielgrzymka psów", "Opherafolia" i ostatnią, w 2017 r., "Sokiści chcą miłości".

Współpracował z Nosowską, Brodką, Janerką

Współtworzył, wraz z Piotrem "Bajzlem" Piaseckim, duet Babu Król, który zadebiutował albumem "Sted" z aranżacjami utworów Edwarda Stachury. Solowo wydał m.in. album "Kilof" i "Baset/Dublin One Way" (połączony ze słuchowiskiem Krzysztofa Czeczota). Z zespołem Chango pod koniec ubiegłego roku wydał album "Ukryte do wiadomości". Był także twórcą muzyki do spektakli teatralnych.

Jako wokalista i autor tekstów współpracował  m.in. z Katarzyną Nosowską, Lechem Janerką i Moniką Brodką.

W poniedziałek na stronie facebookowej muzyka pojawiła się informacja o utworzeniu nowego zespołu Monofon, w którego skład weszli m.in. muzycy z grupy Lao Che.