Najnowsze dzieło Wesa Andersona, "Moonrise Kingdom", otworzy tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes. Główne role w filmie zagrali Bruce Willis i Edward Norton. Festiwal w Cannes odbędzie się w dniach 16-27 maja.

"Moonrise Kingdom" opowiada historię zakochanych 12-latków, którzy postanowili wyruszyć w samotną podróż. Ich ucieczka uruchamia akcję poszukiwawczą na ogromną skalę, w której uczestniczą wszyscy mieszkańcy miasta.

Andersonowi udało się zebrać iście gwiazdorską obsadę. Obok Willisa i Nortona w filmie zobaczymy również Tildę Swinton oraz Billa Murray'a. Ten ostatni jest jednym z ulubionych aktorów amerykańskiego reżysera. Na planie spotkali się już cztery razy.

Podczas prac nad scenariuszem, Andersonowi pomagał Roman Coppola - syn słynnego reżysera Francisa Forda Coppoli.

Wschodząca gwiazda amerykańskiego kina

Do najpopularniejszych filmów Andersona należą "Genialny Klan", "Podwodne życie ze Stevem Zissou" oraz "Fantastyczny Pan Lis".

Thierry Fremaux, główny delegat festiwalu w Cannes, przedstawia reżysera jako jedną z wschodzących gwiazd amerykańskiej kinematografii, co po raz kolejny udowodnił swoim najnowszym dziełem. "Moonrise Kingdom" jest w opinii Fremaux świadectwem wolności twórczej, którą reżyser cały czas rozwija.

Festiwal w Cannes odbędzie się w dniach 16-27 maja. Na czele jury tegorocznej edycji stanie znany włoski reżyser i aktor Nanni Moretti.

Zobacz zwiastun "Moonrise Kingdom"