W Warszawie ruszają dziś zapisy do rodzinnej gry miejskiej "Mój tato to szczęściarz". Organizuje ją Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jak dostać się do wieży pamiętającej początki Warszawy? Jak wśliznąć się do powstańczej piwnicy? Gdzie znaleźć miejsce burzliwych narad powstańczych dowódców Starówki? Kim są Optymistka, Mięczak, czy Morowy albo Strojnicka? Tego można dowiedzieć się w czasie gry miejskiej "Mój tato szczęściarz". Na dzieci i rodziców będzie czekało mnóstwo zadań i niespodzianek. Uczestnicy będą musieli na przykład zbudować Kubusia, czyli wóz pancerny oraz zjeść prażone żołędzie.

Przewodnikiem po labiryncie powstańczych zdarzeń będzie Tato - szczęściarz. W czasie Powstania wszystko było inne niż dziś, czasem pech okazywał się szczęściem, a innym razem szczęście było trochę pechowe. Aby przetrwać w trudnych chwilach, trzeba było zwykle bardzo intensywnie poszukiwać pozytywnej strony sytuacji. Tato pokaże jak znaleźć szczęście w nieszczęściu i dostrzegać to, co najważniejsze.

Gra powstała na podstawie nowej książki Joanny Papuzińskiej. Będzie polegała na odnalezieniu przez rodziny co najmniej 6 z 12 punktów znajdujących się na terenie Nowego Miasta związanych z powstańczą historią taty. Uczestnicy spotkają się w miejscu wskazanym przy rejestracji, a potem na kolejnych punktach przeniosą się w czasie i będą nie tylko poznawać historię Powstania Warszawskiego, ale też wyruszą na rodzinny spacer pełen przygód. Rodzinna Gra Miejska odbędzie się w sobotę 27 lipca między 15.00 a 17.00. Mogą wziąć w niej udział rodziny z dziećmi w wieku 6-10 lat. Rejestracja trwa od 18 lipca od godz. 10.00 do 25 lipca.

Zobacz formularz rejestracyjny