„Staram się zrozumieć, dlaczego moja ukochana i przyjaciółka postanowiła zakończyć swe życie w tak tragiczny sposób” – tak napisał na swojej oficjalnej stronie i na profilu na Facebooku Mick Jagger, wokalista Rolling Stones. W poniedziałek jego partnerka L’Wren Scott popełniła samobójstwo. Z tego powodu zespół odwołał trasę koncertową w Australii.

Komunikat, który Jagger umieścił na stronie, to jego pierwsza oficjalna reakcja po śmierci partnerki, amerykańskiej projektantki mody L'Wren Scott. Byli ze sobą od 2001 roku.
 
Staram się zrozumieć, dlaczego moja ukochana i przyjaciel postanowiła zakończyć swe życie w tak tragiczny sposób. Spędziliśmy ze sobą wiele wspaniałych lat i ułożyliśmy wspólnie życie. L'Wren miała niezwykłą osobowość. Jej talent podziwiało wielu ludzi, nie tylko ja. Jestem wzruszony wyrazami uznania dla niej i wsparciem, jakie otrzymałem. Nigdy jej nie zapomnę. Mick Jagger - możemy przeczytać na stronie wokalisty.

Z relacji przyjaciół Jaggera wynika, że jest załamany i z trudem komunikuje się z otoczeniem. Opiekują się nim jego córki, Elizabeth i Georgia May.

Brytyjskie media donoszą, iż i L'Wren Scott miała dołączyć do Rolling Stonesów w Australii, gdzie odbywali trasą koncertową. Teraz trasa została odwołana.

Media spekulują także na temat przyczyn samobójczej śmierci Scott. Wedlu niektórych, kobieta miała poważne kłopoty finansowe, a jej długi miały wynosić sześć milionów funtów.

(mpw)