Pojawiło się nowe dzieło Banksy’ego. Tajemniczy brytyjski artysta umieścił je na korytarzu szpitala w mieście Southampton.

To już nie zwykle graffiti, a elegancko oprawiony obraz. Przedstawia chłopczyka bawiącego się figurką pielęgniarki. Obok, w koszu na śmieci, leżą porzuceni przez niego Batman i Spiderman.

Superbohaterami są teraz pracownicy szpitali i jestem z nich wszystkich bardzo dumna - mówi jedna z pielęgniarek placówki w Southampton. To miłe, że słynny artysta chciał nam w ten sposób podziękować - dodaje.

Tym razem Banksy, który zazwyczaj działa w zupełnej tajemnicy, nawiązał kontakt z zarządem szpitala. Wspólnie wybrano godne miejsce na korytarzu, gdzie powieszono jego pracę. Jest cała w czerni i bieli, z wyjątkiem czerwonego krzyża na fartuchu pielęgniarki. Figurka ma na twarzy maseczkę ochronną, a jej ręka wysunięta jest do przodu w znajomym geście amerykańskich superbohaterów.

Jesienią tego roku obraz wystawiony zostanie na aukcję. Uzyskane z jego sprzedaży pieniądze zasilą konto brytyjskiej służby zdrowia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Eksperci: Koronawirusa może przechodzić bezobjawowo nawet 70 proc. zakażonych


Opracowanie: