Aktor grający w serialu "Star Trek: Discovery" Anthony Rapp twierdzi, że Kevin Spacey 31 lat temu robił wobec niego niedwuznaczne awanse. Pewnego wieczoru w apartamencie należącym do gwiazdora miał on położyć się na 14-letnim wówczas koledze z planu i próbować go uwieść. Kevin Spacey wydał oświadczenie, w którym stwierdza, iż nie pamięta tego incydentu, ale równocześnie przeprasza i tłumaczy, że jeśli do niego doszło, to "mógł być w stanie upojenia alkoholowego". Jednocześnie wyznaje, że "wybrał życie geja".

Grający w nowym serialu "Star Trek: Discovery" Anthony Rapp oskarżył Kevina Spaceya o niemoralne zachowanie, do którego miało dojść po przyjęciu w Nowym Jorku w 1986 roku.

W wywiadzie dla "Buzzfeed", Rapp stwierdził, że Spacey, wówczas 26-letni mężczyzna, zaprosił go - wówczas 14-latka - oraz jego 17-letniego kolegę do klubu nocnego. Potem chłopcy pojechali z aktorem na imprezę w apartamencie gwiazdora na Manhattanie.

Rapp twierdzi, że większość czasu spędził podczas tego przyjęcia znudzony, oglądając telewizję w sypialni. Późno w nocy, kiedy w Kevin Spacey chwiejąc się na nogach stanął w drzwiach, chłopak zorientował się, że pozostali goście już wyszli.

Moje pierwsze wrażenie było, że jest pijany. Podszedł i wziął mnie na ręce, tak jak pan młody bierze pannę młodą. Nie spodobało mi się to. Spytałem: "Co się dzieje?". A on wtedy położył się na mnie. Zamarłem - wspomina Rapp, który jest przekonany o tym, że Spacey próbował go wtedy uwieść. Udało mu się uciec do łazienki i zamknąć drzwi na klucz.

Kiedy je po chwili otworzył, stał w nich Spacey. Powiedziałem mu, że chcę wyjść. Jesteś pewnie, że tego chcesz? - spytał. Tak, dobranoc - odpowiedziałem i poszedłem - opowiada Rapp.

W oświadczeniu wydanym na Twitterze przez Kevina Spaceya czytamy między innymi: "Przyznam szczerze, że nie pamiętam wydarzenia, do którego mogło dojść ponad 30 lat temu. Ale jeśli zachowałem się tak, jak on to opisuje, to jestem mu winien przeprosiny za zachowanie, które mogło być spowodowane upojeniem alkoholowym. Jest mi przykro".

58-letni dziś Spacey bardzo strzeże swojego życia prywatnego. Jego życie seksualne było tematem wielu plotek. W swoim oświadczeniu aktor odniósł się także do nich, pisząc: "Moi najbliżsi wiedzą, że w moim życiu byłem w związkach zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami. Kochałem i byłem w romantycznych relacjach z mężczyznami. I teraz wybrałem życie geja".

 (j.)