11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Świętowaliśmy go wspólnie! Na Rynku Głównym w Krakowie razem z gwiazdami polskiej estrady śpiewaliśmy największe biało-czerwone przeboje. Chcieliśmy w ten sposób muzycznie uczcić Święto Niepodległości.

W tym roku na scenie pojawił się zespół Sound'n'Grace, Mateusz Ziółko a także... LADY PANK! To zwycięzca głosowania w RMF FM na najważniejsze biało-czerwone przeboje. 

Na krakowskim Rynku Głównym oprócz znanej i popularnej piosenki Lady Pank "Zawsze tam gdzie Ty!" wspólnie zaśpiewaliśmy "Kocham wolność" Chłopców z placu broni, "Naiwne pytania" zespołu Dżem, "Oprócz" grupy Maanam, "Znalazłam" zespołu O.N.A., "Tolerancja" Stanisława Soyki, "Nadzieja" zespołu IRA czy "Dni, których jeszcze nie znamy" Marka Grechuty.

Potem wszyscy razem wzieliśmy udział 66. Lekcji Śpiewania pod hasłem "Radosna Niepodległości". Zorganizował ją krakowski urząd miasta. Do rąk uczestników trafiło ponad 6 tysięcy śpiewników.

W repertuarze znalazły się najbardziej znane polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Każda lekcja śpiewania to coś fantastycznego, chcemy poświętować wspólnie - usłyszał nasz reporter od krakowian, zgromadzonych na płycie rynku. 

Mieliśmy dla Was pyszne "niepodległościówki"

Dla uczestników spotkania na Rynku Głównych mieliśmy różnego rodzaju upominki. To m.in. pyszne "niepodległościówki", które przygotowała krakowska cukiernia "Słowik". Na spodzie jest kruche ciasto, potem jabłko, a następnie ciasto czekoladowe. Wszystko wykończone jest masa cukrową w biało-czerwonych barwach.

Dla najbardziej rozśpiewanych uczestników naszego spotkania przygotowaliśmy płyty z polskimi przebojami. Jesteście z nami na Rynku Głównym w Krakowie? Zdjęcia ze wspólnego świętowania wrzucajcie na portale społecznościowe z hasztagiem #RMFPL

Po koncercie odbędzie się 66. lekcja śpiewania. Specjalnie na tę okazję Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa przygotowała 6500 bezpłatnych śpiewników.

Tak bawiliśmy się w ubiegłym roku