Niesamowity dokument Ewy Ewart, etiuda z Pawłem Delągiem w roli głównej, seans filmu obrazującego, jak polityka Donalda Trumpa wpływa na środowisko w USA - między innymi te obrazy będzie można obejrzeć dziś podczas trwającego w Krakowie festiwalu filmów ekologicznych. Sprawdźcie repertuar!

Kraków International Green Film Festival trwa! Organizatorzy zapraszają niezmiennie na darmowe seanse w miasteczku na Bulwarze Czerwieńskim. Tematyka filmów, które znajdują się repertuarze czwartego dnia festiwalu, dotyczy katastrof ekologicznych. 

Smog w filmowej etiudzie

Pokazy rozpocznie blok filmów poświęconych problemowi smogu, który jest uciążliwy dla mieszkańców Krakowa i całej Małopolski. 

Dziś odbędzie się premiera etiudy filmowej "Piękna Robota". Główną rolę gra Paweł Deląg - przewodniczący jury drugiej edycji tej imprezy. Film stanowi pretekst do dyskusji o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce.

Za kamerą "Pięknej Roboty" stanął Piotr Biedroń, twórca wcześniejszej - wielokrotnie nagradzanej i wyróżnianej - etiudy o podobnej tematyce, pt. "PM 2.5". Ona także znajduje się w dzisiejszym repertuarze.

TUTAJ PRZECZYTACIE WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Niesamowity dokument Ewy Ewart

Dziś po godzinie 21:00 będzie można obejrzeć m.in. niesamowity dokument Ewy Ewart "Klątwa obfitości", nad którym dziennikarka pracowała  dwa lata. To film o wydobyciu ropy, o największych interesach i jeszcze większej pazerności w sercu Amazonii. 

Film generalnie opowiada o ogromnym konflikcie, a w konsekwencji o jakimś takim zapętleniu. To jest konflikt pomiędzy zasobami kopalnymi, na których opiera się nasza współczesna gospodarka, a przyrodą - opowiada autorka dokumentu.  Natura ostatnia - czyli o polityce Trumpa

Warto wybrać się dziś także na seans dokumentu "America first, nature last". 

Film ten pokazuje, jak polityka prezydenta USA Donalda Trumpa - nastawiona na ułatwianie działania przemysłu - wpływa na naturę Stanów Zjednoczonych.

CO JESZCZE BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ? TUTAJ ZNAJDZIECIE PEŁNY REPERTUAR CZWARTEGO DNIA FESTIWALU>>>