„Volver” Pedro Almodovara to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Zdaniem krytyków, to istny klejnot w twórczości kultowego reżysera. Czy dzięki niemu Almodovar zdobędzie Złotą Palmę?

Mimo że upłynęło zaledwie kilka dni festiwalu, hiszpański twórca już jest uważany za jednego z faworytów w walce o Złotą Palmę. Dla Almodovara tegoroczny konkurs jest tym ważniejszy, ponieważ nigdy nie zdobył tej prestiżowej nagrody.

Zobacz również:

„Volver”, czyli po polsku „Powracać”, to po „Złym wychowaniu” jeden z najbardziej osobistych filmów hiszpańskiego reżysera. Almodovar powraca w nim do La Manchy – regionu, gdzie się urodził. Jego nowy film to świetna i wizualnie piękna kryminalna tragi-komedia, w której jest jeszcze jeden powrót: matka głównej bohaterki powraca na ziemię jako duch, aby naprawić popełnione za życia błędy i czynić dobro – tak przynajmniej wszyscy myślą.

Chwilami film wzrusza do łez, czasami rozśmiesza. Krótko mówiąc, to dzieło warte obejrzenia. „Volver” pojawi się na ekranach polskich kin już za trzy miesiące.