Gigant światowej sceny muzycznej zawitał do Oświęcimia i oczarował polską publiczność… Na Life Festivalu Oświęcim wystąpił Elton John!

Gigant światowej sceny muzycznej zawitał do Oświęcimia i oczarował polską publiczność… Na Life Festivalu Oświęcim wystąpił Elton John!
Elton John na scenie Live Festival Oświęcim /Andrzej Grygiel /PAP

Pięć dekad na scenie, ponad 4000 koncertów na całym świecie, nakłady płyt liczone w setkach milionów egzemplarzy... niewielu artystów może pochwalić się takim dorobkiem! Elton John - choć nie musi już nic nikomu udowadniać - nie zwalnia tempa i niemal nieprzerwanie koncertuje. W sobotni wieczór zawitał do Oświęcimia.

Na scenie pojawił się w granatowym, błyszczącym płaszczu i charakterystycznych ciemnych okularach, a publiczność - jak donosiła reporterka RMF FM Anna Kropaczek - przywitała go niezwykle żywiołowo.

Z radością przyjąłem zaproszenie na Life Festival Oświęcim. Przyświecająca festiwalowi idea pokoju, którego świat tak bardzo potrzebuje w dzisiejszych czasach, jest mi szczególnie bliska - mówił Elton John kilka miesięcy temu, po ogłoszeniu informacji o jego przyjeździe do Oświęcimia. Będziemy celebrować życie, pokój i muzykę. Tym koncertem podziękuję moim polskim fanom, którzy są mi wierni od 1984 roku, gdy po raz pierwszy wystąpiłem w waszym kraju - podkreślał.

Zanim na scenie LFO pojawił się Elton John, dla oświęcimskiej publiczności wystąpili Che Sudaka i John Newman. Na zakończenie zaplanowano zaś koncert Dawida Podsiadły.

(edbie)