Trwają prace na planie "Pięćdziesięciu twarzy Greya". Zdjęcia powstają m.in w kanadyjskim Vancouver. W ekranizacji pierwszej części erotycznej trylogii grają Dakota Johnson i Jamie Dornan jako Anastasia Steele i Christian Grey. Pierwotnie film miał trafić do kin w sierpniu, ale jego premierę przesunięto na Walentynki 2015.

Piosenkarka Rita Ora, która gra przybraną siostrę głównego bohatera na niedzielnej gali rozdania nagród Grammy 2014 w Los Angeles zapewniała, że na planie filmu "jest mnóstwo miłości", a sam film będzie "mocno szokujący". Potwierdza to producent Michael De Luca. W wywiadzie dla deadline.com przekonuje, że to będzie "intensywna i pełna erotyki historia miłosna".

Reżyserem "Pięćdziesięciu twarzy Greya" jest kobieta Sam Taylor-Johnson - reżyserka filmu o Johnie Lennonie i teledysków oraz autorka wielu fotografii i instalacji wideo. Sam ma niezwykły talent do pokazywania najbardziej skomplikowanych relacji - przekonuje producent "Pięćdziesięciu twarzy Greya" Michael De Luca.

Już wiadomo, że muzykę do nowej produkcji napisze Danny Elfman, który jest autorem muzyki do prawie wszystkich filmów Tima Burtona. Ścieżki dźwiękowe do filmów "Faceci w czerni" oraz "Buntownik z wyboru" przyniosły mu nominacje do Oscara. To Elfman jest autorem tematu przewodniego "Simpsonów".

Film powstaje na podstawie bestsellerowej powieści E.L Jamesa "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć. Tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje i prosi o drugie spotkanie. W tym miejscu kończy się "disneyowskie" love story. A młodziutka, niedoświadczona  dziewczyna nie wie jeszcze, że Christian opętany jest potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych, dość niezwykłych warunkach.

Trylogia wywołała na świecie prawdziwe szaleństwo. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu "The New York Times". Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów.

(mpw)