Rozdaliśmy już 10 pojedynczych biletów na koncert Erica Claptona i Edyty Bartosiewicz podczas tegorocznej edycji Life Festival Oświęcim. Wielbiciele brytyjskiego artysty i polskiej wokalistki będą mogli ich podziwiać 28 czerwca na stadionie MOSiR w Oświęcimiu. !

10 szczęśliwców odpowiedziało na poniższe pytanie:

Z którym zespołem Eric Clapton nagrał jeden z ponadczasowych hymnów rocka - słynną "Laylę"?

Odpowiedź prawidłowa to oczywiście Derek and the Dominos.

Zwycięzców powiadomimy mailowo.

Legenda muzyki rockowej

Eric Clapton to słynny brytyjski muzyk rockowy i bluesowy, gitarzysta, a także kompozytor i wokalista. Karierę zaczynał w latach 60. Był członkiem wielu zespołów rockowych. W 2003 roku pojawił się na 4. miejscu listy 100 największych gitarzystów wszech czasów magazynu "Rolling Stone", zaś w 2011 awansował na miejsce drugie. W 2000 roku został natomiast wprowadzony jako artysta solowy do Rock and Roll Hall of Fame.

TUTAJ PRZECZYTACIE WIĘCEJ NA TEMAT ERICA CLAPTONA I JEGO KONCERTU NA LFO W POLSCE

Muzyczna uczta z Edytą Bartosiewicz

Przed koncertem Erica Claptona w Oświęcimiu zagra Edyta Bartosiewicz - wszechstronnie uzdolniona wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Po wielkich sukcesach albumów "Sen", "Shock'n'show", "Dziecko" i "Wodospady", które ukazały się w latach 90., artystka niespodziewanie zniknęła z polskiej sceny muzycznej, by powrócić na nią w wielkim stylu krążkiem "Renovatio", wydanym w październiku 2013 roku.

Bartosiewicz jest pięciokrotną laureatką Fryderyka - nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. Jej albumy sprzedały się dotąd w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, a kilkanaście utworów - m.in. "Tatuaż", "Sen", "Jenny" czy "Skłamałam" - weszło do kanonu polskiej piosenki.

Idea Life Festival Oświęcim zrodziła się w głowie Darka Maciborka, dyrektora artystycznego festiwalu. Urodzony i mieszkający do dziś w Oświęcimiu dziennikarz muzyczny radia RMF FM postanowił "odczarować" 40-tysięczne miasto, funkcjonujące w świadomości wielu ludzi jedynie w powiązaniu z muzeum Auschwitz-Birkenau. Istotnym elementem Life Festival Oświęcim jest jego pokojowe przesłanie, odróżniające go od innych muzycznych festiwali w Polsce. Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem - takie cele przyświecają organizatorom LFO. To przesłanie ma potężną moc, bo wypływa z miasta kojarzonego powszechnie z największym nazistowskim obozem zagłady.

(mal)