​Edyta Bartosiewicz jest kolejną artystką Life Festival Oświęcim 2014. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek wystąpi 28 czerwca na stadionie MOSiR w Oświęcimiu. Gwiazdą wieczoru będzie Eric Clapton.

Edyta Bartosiewicz to wszechstronnie uzdolniona wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i  producentka muzyczna. Po wielkich sukcesach albumów "Sen", "Shock'n'show", "Dziecko" i "Wodospady", które ukazały się w latach 90., artystka niespodziewanie zniknęła z polskiej sceny muzycznej, aby powrócić na nią w wielkim stylu krążkiem "Renovatio", wydanym w październiku 2013 roku. Bartosiewicz jest pięciokrotną laureatką Fryderyka - nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. Jak dotąd, jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, a kilkanaście utworów m.in. "Tatuaż", "Sen", "Jenny" czy "Skłamałam" weszło do kanonu polskiej piosenki.

Dwie wielkie gwiazdy światowego formatu

Piąta edycja Life Festival Oświęcim będzie wyjątkowym muzycznym i kulturalnym wydarzeniem, z wieloma nowościami. Po raz pierwszy w historii festiwalu na oświęcimskim stadionie MOSiR zagrają aż dwie gwiazdy światowego formatu: Eric Clapton (28 czerwca) oraz Soundgarden (27 czerwca). Usłyszymy też izraelsko-amerykańską grupę Balkan Beat Box, polską Luxtorpedę i wspomnianą Edytę Bartosiewicz. Nie jest to pełna lista wykonawców LFO 2014. Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne gwiazdy. Zapoczątkowane w ubiegłym roku hip-hopowe wydarzenie Street Life odbędzie się 26 czerwca na terenie przy Stadionie Lodowym w Oświęcimiu. Formuła wieńczącego je koncertu zostanie poszerzona o inne gatunki muzyczne, natomiast wstęp pozostanie darmowy.

Life Festival Oświęcim rośnie w siłę, sięga po wielkie gwiazdy, wprowadza nowości, udogodnienia. Dzięki Fundacji Peace Festival - organizatorowi festiwalu - miasto Oświęcim staje się na kilka dni w roku centrum kultury, obejmującym woim zasięgiem nie tylko Polskę. Life Festival Oświęcim to wydarzenie globalne, które dzięki swojemu pokojowemu przesłaniu połączonemu z muzyką, sztukami plastycznymi, teatrem, wyraźnie odróżnia się od innych festiwali.

(MRod)