Najwięksi kreatorzy, sławy, pieniądze i luksus - wielki świat mody jest budowany także dzięki Polakom. Piękne modelki podbijają wybiegi, fotograficy robią okładki dla największych pism a w ubraniach polskich projektantów chcą chodzić celebryci.

Słynna Anja

Najbardziej znaną polską modelką jest obecnie Anja Rubik. 30-latka pochodzi z Częstochowy i pojawia się na wybiegach największych projektantów mody. Jej twarz była ozdobą kilkudziesięciu okładek najsłynniejszego pisma o modzie - "Vogue". To niejedyne osiągnięcia modelki. Sama jest dyrektorem artystycznym magazynu o modzie "25 Magazine".

Rubik została też uznana za jedną z modelek wszech czasów na liście "Top 50 models".

Piękna Kasia

W ślady Anji idzie również Kasia Struss (wł. Kasia Strusińska) - kolejna polska modelka, która podbija modowy świat. Urodzona w 1987 roku już pojawiała się w kampaniach najsłynniejszych marek oraz na wybiegach u kreatorów mody.

Także ona znalazła się na liście "Top 50 models" - zajęła 11. miejsce w 2011 roku. I, znów podobnie jak Anja Rubik, była twarzą okładek takich magazynów jak "Vogue", "Harpers Bazaar" czy "Numero".

Młodziutka Zuzanna

Jedną z najmłodszych polskich modelek, które już zdążyły zaistnieć w wielkim świecie mody jest Zuzanna Bijoch. Urodzona w 1994 roku już zdążyła pojawić się na okładkach światowych czasopism i pokazać się na wybiegach u najbardziej znanych projektantów. Wśród nich są takie marki jak Chloe, Prada, Gucci, Valentino.

Jednym z większych jej osiągnięć jest fakt, że została twarzą lookbooka marki YSL.

Rozchwytywany Marcin

Polska pochwalić się może nie tylko modelkami. W świecie mody pracują również uznani fotograficy. Jednym, z nich jest Marcin Tyszka. Realizował on sesje zdjęciowe dla magazynów "Vogue", "Elle" i El Pais. Blisko współpracuje on z Anją Rubik. Jego ostania sesja dla tajlandzkiej edycji "Vogue’a" wzbudziła spore kontrowersje. Więcej o sprawie przeczytajcie TUTAJ.

Modna Gosia

Jako duży sukces Polska może także zanotować działalność polskich projektantów: w tym roku na prestiżowym Paris Fashion Week swoją kolekcję zaprezentowała Gosia Baczyńska. Kreacje Polki na przyszłą wiosnę i lato nagrodzone zostały długimi owacjami we francuskiej stolicy. W trakcie tego cyklu pokazów swoje najnowsze kreacje zaprezentowały m.in. tak renomowane paryskie domy mody, jak Dior czy Chanel.

Przedsiębiorcza Joanna

Swoimi kontaktami ze znanymi projektantami chwali się też Joanna Przetakiewicz - właścicielka marki La Mania. Na swoim profilu na Instagramie chwiali się zdjęciami m.in. z Karlem Lagerfledem. Ubrania jej marki noszą natomiast ludzie znani na całym świecie. Specjalną przesyłkę projektantka przygotowała m.in. dla amerykańskiej piosenkarki Beyonce.

Solidarna Eva

Często zdarza się również, że projektanci motywy polskie wykorzystują w samych kolekcjach. Tak było w przypadku np. Evy Minge. W 2011 roku zaprojektowała ona kolekcję zatytułowaną "Solidarity". W ubrania był wtedy wkomponowany napis "solidarity" a także logo polskiej Solidarności.

Patriotyczny Robert

Z kolei motyw orła z polskiego godła wykorzystał w swojej kolekcji Robert Kupisz. Projektant zdecydował się umieścić duży obrazek orła na swoich ubraniach. M.in. w takiej koszulce wystąpiła Natalia Siwiec w czasie Euro 2012.