Wielki sukces projektantki Gosi Baczyńskiej na paryskich pokazach mody. Kreacje Polki na przyszłą wiosnę i lato nagrodzone zostały długimi owacjami we francuskiej stolicy.

Gosia Baczyńska była jedyną polską projektantką, która została zaproszona przez organizatorów imprezy. W trakcie pokazu mody swoje najnowsze kreacje zaprezentowały m.in. tak renomowane paryskie domy mody, jak Dior czy Chanel.

Naprawdę trudno mi uwierzyć, że tu jestem i że wszystko udało się zorganizować w tak krótkim czasie, bo oficjalne potwierdzenie tego, że znalazłam się w programie paryskich pokazów dostałam zaledwie cztery tygodnie temu. Spodziewałam się wprawdzie tego już wcześniej, ale byłam zablokowana, bo musiałam czekać na oficjalną informacje - powiedziała Gosia Baczyńska w rozmowie z reporterem RMF FM Markiem Gładyszem.

Wszystko udało się jednak zorganizować w rekordowym tempie w monumentalnym gmachu paryskiego Muzeum Sztuki Współczesnej. Pokaz był przepiękny. Najbardziej podobały mi się zaskakujące błyszczące materiały. Kreacje były wspaniałe - powiedziała po pokazie jedna z podziwiających polskie kreacje paryżanek.