We wrześniu zeszłego roku aktorka Angelina Jolie rozstała się z mężem Bradem Pittem. Teraz po raz pierwszy szczerze opowiada o bólu rozstania oraz swoich problemach zdrowotnych w wywiadzie dla „Vanity Fair”. Artykuł pod tytułem "Angelina Jolie solo" ukaże się we wrześniowym numerze.

We wrześniu zeszłego roku aktorka Angelina Jolie rozstała się z mężem Bradem Pittem. Teraz po raz pierwszy szczerze opowiada o bólu rozstania oraz swoich problemach zdrowotnych w wywiadzie dla „Vanity Fair”. Artykuł pod tytułem "Angelina Jolie solo" ukaże się we wrześniowym numerze.
42-letnia aktorka Angelina Jolie jest matką sześciorga dzieci / MARTIAL TREZZINI /PAP/EPA

42-letnia aktorka, mama sześciorga dzieci ujawniła, że jej małżeństwo z Bradem Pittem przechodziło największy kryzys latem 2016 roku.

To było straszne - mówi. W tym czasie Angelina Jolie kończyła prace nad reżyserowanym przez siebie filmem "First they killed my father", którego fabuła rozgrywa się w Kambodży.

Jej życie posypało się w chwili, gdy we wrześniu pijany Brad Pitt wdał się w awanturę z najstarszym synem, 15-letnim Maddoxem. Kiedy samolot, którym wracali z Francji do USA wylądował, Jolie wyrzuciła Pitta nie tylko z jego pokładu, ale i ze swojego życia.

Po rozwodzie wyprowadziła się do wynajętego w Los Angeles domu. Wraz z nią zamieszkały dzieci. Dopiero kiedy ochłonęła, kupiła willę z sześcioma sypialniami i 10 łazienkami.

To był dla nas duży krok w przyszłość, robiliśmy wszystko, co możliwe, żeby nasza rodzina funkcjonowała - opowiada. Próbowałam być zwyczajną mamą, taką, która sprząta w ogrodzie psie kupy, zmywa naczynia i czyta bajki na dobranoc - dodaje.

Jolie nie chciała okazywać złych emocji przed dziećmi. Uważałam, że mogę pozwolić sobie na łzy pod prysznicem, a nie przed nimi. Dzieci muszą wierzyć, że wszystko dobrze się skończy - wyjaśnia.

Przyznaje, że z powodu rozstania z mężem podupadła na zdrowiu. Cierpi na dolegliwości związane z wysokim ciśnieniem oraz neurologiczną przypadłość zwaną porażeniem Bella. To rodzaj choroby nerwu twarzowego, charakteryzującej się brakiem kontroli jednej połowy twarzy. W jej przypadku pomocna była akupunktura.

[Po tym wszystkim] czuję się bardziej kobieca, ponieważ wydaje mi się, że jestem mądrzejsza w życiowych wyborach. Rodzina jest u mnie na pierwszym miejscu, kontroluję swoje życie, mam wpływ na stan swojego zdrowia. Dzięki temu czuję się kompletna jako kobieta - zaznaczyła Jolie.

Gwiazda od dawna poważnie podchodzi do spraw zdrowotnych. W 2013 roku dokonała mastektomii i usunięcia jajników oraz jajowodów. Wszystko przez mutację genu BRCA1, który u niej wykryto.

Przypomnijmy, że informacja o rozstaniu Brada Pitta i Angeliny Jolie obiegła media we wrześniu 2016.

Brad Pitt był trzecim mężem Jolie. Wcześniej aktorka była związana z aktorami Jonnym Lee Millerem i Billym Bobem Thorntonem.

Jolie i Pitt poznali się na planie filmu "Pan i pani Smith" w 2003 roku. Plotkarska prasa od tego czasu twierdziła, że para ma romans. Oni sami bardzo długo twierdzili, że są jedynie "dobrymi przyjaciółmi". Oficjalnie są parą od 2004 roku, ale na ślub zdecydowali się dopiero 10 lat później. Mają sześcioro dzieci: Maddoxa, Paxa, Zaharę, Shiloh oraz bliźnięta Vivienne i Knoxa.(j.)