Pożar w fabryce produkującej meble w Denkówku koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Spłonęła hala o powierzchni 800 metrów kwadratowych.

Służby informują, że nikt w tym pożarze nie ucierpiał.

Pożarem objęta została przybudówka hali produkcyjnej o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Do gaszenia wysłano 15 zastępów straży i 40 ratowników. Obecnie trwa dogaszanie pożaru. Sytuacja jest opanowana - poinformowała mł. bryg. Barbara Majdak oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dodała, że na razie trudno powiedzieć, co mogło być przyczyną pożaru. Zaznacza, że akcja była skomplikowana z uwagi na znajdujące się na terenie hali materiały łatwopalne. Na szczęście strażakom udało się powstrzymać rozprzestrzenianie ognia na kolejny budynek produkcyjno-magazynowego o powierzchni 3,5 tys. metrów. To duży sukces, że ta hala nie spłonęła, biorąc pod uwagę, na ilość materiałów łatwopalnych. W pożarze nikt nie ucierpiał - powiedziała.

Strażaków z Ostrowca Świętokrzyskiego wsparły jednostki z powiatu ostrowieckiego, ale także z Opatowa i Starachowic oraz Kielc. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: