Niewybuch z czasów drugiej wojny światowej znaleziono na budowie dworca autobusowego w Tarnowskich Górach na Śląsku. Z pobliskiej przychodni ewakuowano około dwustu osób - personel i pacjentów. Zdjęcia pocisku dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Z powodu znalezienia niewybuchu zmieniono częściowo kursowanie autobusów miejskich. Zagrożony teren został odgrodzony, a na miejsce wezwano saperów.

Ogromny niewybuch w Warszawie

We wtorek saperzy wydobyli 1,5-tonowy niewybuch z czasów II wojny światowej, który odkryto na budowie metra przy Placu Powstańców w Warszawie. Ze względów bezpieczeństwa z pobliskich budynków ewakuowano około 3 tys. osób. Z powodu prac saperów w stolicy utworzyły się ogromne korki. Normalny ruch udało się przywrócić dopiero około godziny 16.

Ważący dwie tony ładunek odkryto w czasie prac związanych z budową II nitki warszawskiego metra. Natrafił na niego operator koparki. Myślał, że to kamień. Zaczął go trochę tłuc, ale jak zobaczył, że to coś metalowego, to dał spokój - mówił jeden z pracowników budowy reporterowi RMF FM.