Karambol na autostradzie A4 w Opolskiem. W pobliżu węzła Brzeg, na krótkim odcinku drogi doszło do dwóch wypadków z udziałem łącznie 9 pojazdów, m.in. busa, autokaru, tira i samochodu osobowego. Cztery z nich spłonęły. W dwóch wypadkach zginęły dwie osoby a cztery są ciężko ranne. Informację oraz zdjęcia z wypadku otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Bartłomiej Paulus, na samochód osobowy wjechał inny pojazd. Zginął kierowca osobówki. Kilka minut później, kilka kilometrów dalej, na stojące w korku z powodu tego zdarzenia auta najechał autobus, w który uderzyła ciężarówka, przewożąca łatwopalne substancje. Najprawdopodobniej to kierowca tira doprowadził do karambolu. Pojazdy stanęły w ogniu. Łącznie w wypadku brało udział 9 pojazdów, 4 z nich spłonęły.

Jak relacjonował z miejsca wypadku reporter RMF FM, na autostradzie stały dwa spalone samochody - ciężarówka i autobus. Między nimi był uwięziony samochód osobowy. Był całkowicie spalony. Strażacy sprawdzili, że jechała nim jedna osoba. Zginęła na miejscu. Auto jest całkowicie zniszczone, ciężko jest nawet określić, jakiej było marki - mówi Mirosław Dziadek z brzeskiej policji.

W wypadku uczestniczył też m.in. Polski Bus. Jak poinformowała na swoim profilu na Facebooku firma, wszyscy pasażerowie włącznie z kierowcą zdążyli bezpiecznie opuścić pojazd przed pożarem.

Płomienie sięgały obu pasów autostrady. Jak relacjonował słuchacz Leszek, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM widok był dramatyczny. Wszystko płonęło, olbrzymie kłęby dymu i buchające płomienie - mówił. Na miejscu pojawił się m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga w kierunku Katowic była zablokowana do późnego wieczora.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(abs)