Wzrosła liczba dzieci, które zasłabły w żyrardowskiej szkole podstawowej na Mazowszu. 8 uczniów trafiło do szpitala. Informację o zasłabnięciu dzieci dostaliśmy od zaniepokojonego słuchacza, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM.

Z ustaleń reporterki RMF FM Agnieszki Wyderki wynika, że dzieci z podstawówki nr 6 w Żyrardowie były na akademii. Zasłabły w słabo przewietrzonej sali. Z informacji straży pożarnej i pracujących na miejscu ratowników pogotowia wynika, że uczniowie mdleli z powodu niedotlenienia.

Na wszelki wypadek strażacy sprawdzili szkołę detektorem i nie wykryli żadnych substancji trujących.

Do lekarzy pogotowia zgłaszają się kolejne dzieci, które mają zawroty głowy, nudności lub są osłabione. Mali uczniowie kolejno są badani przez ratowników i gdy ich stan może niepokoić, odsyłani do szpitala na dodatkowe badania.

Jak powiedział nam rzecznik pogotowia ratunkowego, życie dzieci nie jest zagrożone. Maluchy, które są po badaniach, a już czują się lepiej, odbierane są przez rodziców.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

 (j.)