Gwałtowne ulewy i burze przechodzą przez Polskę, w tym m.in. przez Śląsk. Strażacy interweniowali już ponad pół tysiąca razy, głównie w okolicach Zabrza, Gliwic, Rudy Śląskiej i Raciborza - informuje reporter RMF FM Michał Dobrołowicz.


W wielu miejscowościach na Śląsku podtopione są piwnice. Niebezpiecznie zrobiło się również na drogach. Od czasu załamania pogody doszło już do ok. 30 stłuczek. W Jaworznie - jak informują nas na Gorącą Linię słuchacze RMF FM - spadł grad.

Lekko ranny jest mężczyzna, który - po wejściu do zalanej wodą piwnicy - został porażony prądem. Woda dostała się też między innymi do piwnicy Szpitala Wielospecjalistycznego przy ulicy Kościuszki w Gliwicach.

Gwałtowna burza przeszła także nad Krakowem i Wadowicami. W Małopolsce strażacy interweniowali blisko 100 razy.

Ale dziś burzowo jest w całej Polsce. Grzmieć ma przede wszystkim na południu i w południowo-wschodniej części kraju. Również mieszkańcy województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego powinni się przygotować na burze. W kolejnych dniach znacznie się ochłodzi. Jutro deszczowo na wschodzie kraju, głównie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu. Upały powrócą w piątek.

[SPRAWDŹ PROGNOZĘ POGODY>>>]

APA