Do poważnego wypadku doszło w miejscowości Sianów w województwie zachodniopomorskim. Autobus wjechał tam w budynek mieszkalny. Siedem osób zostało rannych, w tym troje mieszkańców uszkodzonego domu. Informację i zdjęcia z wypadku dostaliśmy od słuchacza Tomasza na Gorącą Linię RMF FM.

Autokar jechał z Białegostoku do Kołobrzegu. Na łuku drogi w miejscowości Sianów w Zachodniopomorskiem wypadł z trasy i uderzył w czterorodzinny budynek.

Autobusem jechało siedmiu pasażerów. Ranni to dwaj kierowcy, dwoje pasażerów oraz troje mieszkańców uszkodzonego domu. Wśród nich jest dziecko. 

Według rzecznika Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie Cezarego Sołowija, poszkodowani mają urazy głowy, kręgosłupa i kończyn. Są przytomni, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Burmistrz Sianowa Maciej Berlicki powiedział, że autobus wjechał w narożnik budynku, niszcząc jedno z mieszkań na parterze. Z kamienicy, w której jest siedem lokali, ewakuowano wszystkich mieszkańców. Trafili oni do gościńca w Kłosie k. Sianowa.

W budynku odcięto prąd i gaz. Na miejscu jest inspektor nadzoru budowlanego, który ma ocenić zniszczenia. Już wiadomo, że przed wyciągnięciem autobusu trzeba będzie podstemplować uszkodzoną ścianę kamienicy.

Do wypadku doszło na ul. Koszalińskiej, która jest częścią drogi krajowej nr 6 Szczecin - Gdańsk.

Trasa na tym odcinku - jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - jest nieprzejezdna. Wyznaczono objazd drogą wojewódzką nr 203 przez Gorzebądź.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.