Po ostrym przemówieniu Putina pojednawcza wypowiedź rosyjskiego ministra obrony. Siergiej Iwanow zapewnił na konferencji w Monachium, że Kreml nie będzie narzucał innym swojego zdania.

Jednocześnie Iwanow podkreślił, że Moskwa nie będzie popierała, żadnych decyzji, które zapadną bez jej zgody lub ponad jej głową.

Jedna zimna wojna wystarczy - tak sekretarz obrony USA Robert Gates skomentował wczorajszą wypowiedź prezydenta Rosji na 43. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Poinformował, że przyjął zaproszenie do złożenia wizyty w Rosji. czytaj więcej

Wcześniej amerykański sekretarz obrony Robert Gates zapewniał, że amerykańska tarcza antyrakietowa nie jest skierowana przeciwko Rosji. Pomysł rozmieszczenia tego systemu obrony w Europie skrytykował prezydent Putin. Zdaniem Gatesa nie można traktować ostrych słów rosyjskiego przywódcy jako zagrożenia. Byli szpiedzy mają zwyczaj mówić bez ogródek. Ja też mam za sobą karierę w wywiadzie, ale przeszedłem przez obóz reedukacyjny - stwierdził Gates, wywołując rozbawienie na sali obrad.

Podczas konferencji bezpieczeństwa w Monachium prezydent Rosji powiedział, że Amerykanie dążą do stworzenia po zakończeniu zimnej wojny jednobiegunowego świata z "jednym ośrodkiem władzy, jednym panującym". czytaj więcej

Przypomnijmy. Putin, który jest byłym oficerem KGB, powiedział w sobotę, że Stany Zjednoczone dążą do panowania na światem.