Heath Ledger zmarł w wyniku przypadkowego przedawkowania narkotyków - wynika z opinii koronera. Na podstawie sekcji zwłok lekarze stwierdzili, że śmierć nastąpiła po zażyciu sześciu różnych leków nasennych, przeciwbólowych i antydepresyjnych. Ledgera znaleziono martwego w mieszkaniu w Nowym Jorku, przed dwoma tygodniami.

Ledger zmarł w rezultacie ostrego zatrucia spowodowanego połączonym działaniem przeciwbólowego oksykodonu, hydrokodonu, diazepamu, alprazolamu i temazepamu o działaniu psychotropowym, nasennym oraz doksylaminy - powiedziała rzeczniczka lekarza sądowego Ellen Borakove. Nie powiedziała jednak, jakie stężenie tych środków stwierdzono we krwi aktora. Leżącego w łóżku nagiego 28-letniego Ledgera znalazła jego gospodyni; obok znajdowały się tabletki nasenne.

Ledger był chwalony za staranny dobór ról. Grał m.in. w filmie "Casanova", "Nieustraszeni bracia Grimm", "Czekając na wyrok" i "Patriota".

Za rolę w "Tajemnicy Brokeback Mountain" Anga Lee był nominowany do Oscara. Na planie tego filmu Ledger poznał Michelle Williams, z którą rozstał się w ubiegłym roku. Z tego związku urodziła się dwuletnia obecnie Matilda.