Najwyżej dwa na osobę – firma Apple w pierwszym dniu sprzedaży iPhone’a wprowadziła ograniczenia na zakup tego niezwykłego urządzenia. Nowy telefon z dotykowym ekranem wszedł dziś do sprzedaży w USA.

Kolejki przed sklepami stoją już od kilku dni. Wziąłem ze sobą książki, gry, odtwarzacz MP3. Ale nie są mi potrzebne, bo przechodnie dotrzymują nam towarzystwa. Rozmawiamy, śmiejemy się. Najtrudniejsze są noce. Ta ostatnia była okropna - stwierdził młody mężczyzna, który od kilku dni koczował przed sklepem Apple w Nowym Jorku.

W sumie nowy telefon będzie sprzedawany w 164 firmowych sklepach koncernu w USA. W sobotę odbędą się w nich darmowe szkolenia z obsługi nowego gadżetu.

Jutro do sprzedaży wchodzi najnowszy produkt firmy Apple – iPhone, czyli połączenie nowoczesnego telefonu komórkowego i iPoda. Chętni do jego zakupu koczują przed głównym sklepem Apple w Nowym Jorku już od poniedziałku. czytaj więcej

iPhone to niezwykłe urządzenie multimedialne. Jest wyposażony w 3,5-calowy, dotykowy ekran, aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 milionów pikseli i kilka (w zależności od wersji) gigabajtów pamięci. Wprowadzenie tekstu odbywa się przy pomocy klawiatury ekranowej. iPhone posiada moduł WiFi i modem GPRS/EDGE. Telefon nie obsługuje niestety szybkiej transmisji danych – 3G. Oczywiście iPhone odtwarza filmy, dźwięki jak klasyczny iPod.